Liga Konferencji: Wyniki półfinałów - 02.05

Aston Villa, w której barwach wystąpił Matty Cash, niepodziewanie przegrała u siebie z Olympiakosem Pireus 2:4 w pierwszym meczu półfinału piłkarskiej Ligi Konferencji. Także Club Brugge Michała Skórasia poniósł porażkę - na wyjeździe z Fiorentiną 2:3.

Bohaterem gości w Birmingham był przede wszystkim Marokańczyk Ayoub El Kaabi, który popisał się hat-trickiem (17., 29. i 56., ten ostatni gol z rzutu karnego). Wprawdzie Aston Villi, która była rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej, na krótko udało się doprowadzić do remisu 2:2 po trafieniach Olliego Watkinsa (45+1.) i Moussy Diaby'ego (52.), ale El Kaabi i mający polskie korzenie Argentyńczyk Santiago Hezze (67.) przywrócili dwubramkowe prowadzenie Olympiakosu. W 84. minucie rozmiary porażki mógł zmniejszyć Brazylijczyk Douglas Luiz, ale nie trafił w bramkę z rzutu karnego.

El Kaabi ma osiem goli w obecnej edycji LK i jest współliderem klasyfikacji strzelców.

Cash rozegrał całe spotkanie i odegrał ważną rolę przy pierwszym golu Aston Villi. Rewanż w Grecji zostanie rozegrany 9 maja.

We Florencji gospodarze, ubiegłoroczni finaliści, stoczyli zacięty bój z drużyną Skórasia, który grał do 65. minuty. "Viola" zwycięskiego gola zdobyła dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Na listę strzelców wpisali się Riccardo Sottil (5.), Andrea Belotti (37.) i M'Bala Nzola (90+1.), a dla gości, którzy od 61. minuty grali w dziesiątkę, trafili Hans Vanaken (17. z rzutu karnego) i Thiago (63.).

Rewanż w Brugii zaplanowano na 8 maja. Finał obecnej edycji LK odbędzie się 29 maja w Atenach.