Iga Świątek - Aryna Sabalenka. Relacja live i wynik na żywo finał WTA w Madrycie 04.05

Iga Świątek

Iga Świątek i Aryna Sabalenka zmierzą się w finale turnieju WTA w Madrycie. Relacja live i wynik na żywo meczu Świątek - Sabalenka na Polsatsport.pl.

W półfinale Świątek ograła Madison Keys, triumfując w dwóch setach. Znacznie bardziej wyrównane było półfinałowe starcie Sabalenki z Jeleną Rybakiną. Wiceliderka rankingu WTA przegrała pierwszego seta 1:6, ale następnie w świetnym stylu wróciła do gry i wywalczyła awans do finału po trzysetowej batalii na korcie.

W finale dojdzie więc do hitowego starcia liderki rankingu WTA z wiceliderką. Po raz ostatni Świątek i Sabalenka zmierzyły się w listopadzie zeszłego roku w Cancun. W finałach WTA górą była wówczas Świątek, triumfując w półfinale w dwóch setach.

W sobotę w Madrycie dojdzie do powtórki ubiegłorocznego finału, w którym zwyciężyła Sabalenka 6:3, 3:6, 6:3.

Bilans pojedynków dwóch obecnie najlepszych tenisistek świata jest korzystny dla Polki - 6:3. W tym roku Świątek i Sabalenka jeszcze nie spotkały się na korcie.

Relacja live i wynik na żywo finału WTA w Madrycie Iga Świątek - Aryna Sabalenka w sobotę od godziny 18.30 na Polsatsport.pl.