Polska gra w mistrzostwach Europy! Relacja live i wynik na żywo

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet rozpoczyna walkę w mistrzostwach Europy do lat 17. W pierwszym meczu fazy grupowej Euro podopieczne trenera Marcina Kasprowicza zmierzą się z Belgijkami. Relacja live i wynik na żywo z meczu Polska - Belgia na Polsatsport.pl.

Biało-Czerwone awans na turniej wywalczyły w kapitalnym stylu, odnosząc komplet zwycięstw zarówno w pierwszej rundzie eliminacji (4:0 z Islandią, 3:0 z Norwegią i 4:0 ze Szkocją), jak i w fazie Elite Round, w której ekipa Marcina Kasprowicza rozgromiła Macedonię Północną 9:0, następnie wygrała 5:1 ze Szkotkami i na zakończenie zmagań ograła 3:0 Danię.

Reprezentacja Polski U-17, która po raz ostatni przegrała... niemal rok temu, 17 maja 2023 roku, może na Euro pokusić się o dobry wynik. Trzon drużyny stanowią zawodniczki, które regularnie łapią minuty w Ekstralidze kobiet (jak choćby Oliwia Związek ze Śląska Wrocław, najlepsza strzelczyni naszej kadry w kwalifikacjach), a także gwiazdy Centralnej Ligi Juniorek, z obserwowaną przez Barcelonę Weroniką Araśniewicz z Diamentów Warszawa na czele.

Belgijki, dzisiejsze rywalki Polek, udział w mistrzostwach zapewniły sobie w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach, dzięki bramce Louize Haentjens w 90. minucie ostatniego meczu eliminacji Elite Round z Chorwatkami. Kto lepiej rozpocznie to Euro?

Relacja live i wynik na żywo z meczu Polska - Belgia w mistrzostwach Europy do lat 17 na Polsatsport.pl. Początek spotkania o godzinie 15.30.