Koszmar PSG! Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów

PSG - Borussia Dortmund. Wynik meczu. Kto wygrał? Kto awansował w Lidze Mistrzów?

Borussia Dortmund awansowała do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów! Podopieczni Edina Terzicia pokonali w rewanżu Paris Saint-Germain 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się pierwszy mecz, a zatem to dortmundczyków zobaczymy 1 czerwca na Wembley. Ich rywali wyłoni drugi półfinał, w którym rywalizują Bayern Monachium i Real Madryt. Poniżej skrót meczu PSG - Borussia.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. W siódmej minucie gry uderzał Kylian Mbappe, ale dobrą interwencją popisał się Gregor Kobel. Borussia odpowiedziała w 19. minucie gry. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki PSG po strzale Juliana Ryersona. Później oglądaliśmy lepszy okres w grze zespołu Luisa Enrique. Dobrą okazję miał Ousmane Dembele. Francuz uderzył jednak zdecydowanie za mocno i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 35. minucie meczu zaatakowała ekipa z Dortmundu. Karim Adeyemi poprowadził indywidualną akcję środkiem boiska, po czym wywalczył sobie dogodną pozycję do uderzenia. Jego strzał z trudem obronił Gianluigi Donnarumma. Była to najlepsza okazja do zmiany wyniku w pierwszej połowie. Ostatecznie do przerwy nie zobaczyliśmy goli.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron mogło być 1:0 dla PSG. Warren Zaire-Emery trafił jednak w słupek z bliskiej odległości. Jak wiadomo, niewykorzystanie sytuacje lubią się mścić i tak też było tym razem. Julian Brandt dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę pozostawionego bez opieki Matsa Hummelsa. Doświadczony defensor BVB skierował piłkę do siatki obok interweniującego Donnarummy. Borussia podwyższyła swoje prowadzenie w dwumeczu.

Strata gola podziałała bardzo motywująco na drużynę mistrza Francji. Gospodarze ruszyli do ataku. Przełożyło się to na znakomite szanse bramkowe Goncalo Ramosa i Nuno Mendesa. Pierwszy uderzył z woleja i futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Drugi zaś strzelał zza pola karnego i trafił w słupek.

Dortmundczycy jednak bardzo szczelnie się bronili. Piłkarze PSG szukali swoich szans w ataku pozycyjnym, ale w kilku przypadkach brakowało postawienia kropki nad „i”. W 77. minucie po raz drugi w tym meczu do siatki trafiła ekipa z Niemiec, ale sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej u Hummelsa.

Trzy minuty później Kobel świetnie obronił strzał Mbappe. Kilkadziesiąt sekund potem głową uderzał Marquinhos, ale piłka minimalnie minęła słupek. Później BVB dwukrotnie ratowała poprzeczka. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym strzelał Mbappe, a następnie uderzeniem z dystansu obramowanie bramki obił Vitinha.

PSG walczyło do samego końca, aby odwrócić losy dwumeczu. Obrona BVB okazała się jednak, nie do sforsowania. Zespół z Dortmundu wygrał 1:0, a zatem takim samym stosunkiem jak w pierwszym meczu. Tym samym zapewnił sobie awans do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Bayernem Monachium lub Realem Madryt.