Iga Świątek - Julia Putincewa. Kiedy mecz? O której godzinie WTA w Rzymie?

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju tenisowego WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W czwartek wieczorem pokonała Amerykankę Bernardę Perę 6:0, 6:2. Kolejną rywalką liderki światowego rankingu będzie reprezentantka Kazachstanu Julia Putincewa. Kiedy mecz Świątek - Putincewa? O której godzinie?

W swoim pierwszym meczu w Rzymie Świątek pokonała w dwóch setach Perę, oddając rywalce zaledwie dwa gemy.

W trzeciej rundzie (1/16 finału) Świątek zagra z Putincewą, która pokonała Amerykankę Sloane Stephens 6:3, 6:2. Urodzona w Moskwie 29-letnia reprezentantka Kazachstanu zajmuje na liście WTA 41. miejsce. Będzie to ich czwarty mecz, a wszystkie poprzednie wygrała Świątek bez straty seta.

Świątek wygrała turniej w Rzymie w 2021 i 2022 roku. Tym razem przyjechała do stolicy Włoch bezpośrednio po pierwszym zwycięstwie w imprezie tej samej rangi w Madrycie, gdzie wywalczyła swój 20. tytuł w karierze.

Kiedy mecz Świątek - Putincewa? O której godzinie?

Mecz Świątek - Putincewa prawdopodobnie zostanie rozegrany w sobotę 11 maja. Godzina meczu Świątek - Putincewa już została podana. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.