Porażka reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy

Piłkarki reprezentacji Polski przegrały w Lundzie z Hiszpanią 0:1 w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17.

Piłkarki reprezentacji Polski przegrały w Lundzie z Hiszpanią 0:1 w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17. Wcześniej biało-czerwone pokonały Belgię 1:0. W trzeciej kolejce zmierzą się w niedzielę z Portugalią i do awansu do półfinału wystarczy im remis.

W szóstej minucie Oliwia Związek miała dobrą okazję, ale jej strzał obroniła Laia Lopez. Potem polska bramkarka Julia Woźniak interweniowała po uderzeniu Irune Dorado. Pod koniec pierwszej połowy Krystyna Flis zamknęła kontratak, lecz trafiła tylko w boczną siatkę.

W 69. min Hiszpanki powinny objąć prowadzenie. Po rzucie rożnym Natalia Escot uderzyła na bramkę. Woźniak wybiła piłkę, a dobitka Ainoy Gomez była niecelna. Odpowiedzią Polek był strzał z dystansu Leny Marczak.

Reprezentacja Hiszpanii przycisnęła w ostatnim kwadransie, czego efektem była bramka Ainoi Gomez. Bramkarka Woźniak zanotowała wiele skutecznych interwencji, ale skapitulowała w 87. min.

W drugim meczu grupy B Portugalia wygrała 1:0 z Belgią. W doliczonym czasie gola strzeliła Melanie Florentino. Po dwóch kolejkach Polska ma trzy punkty i zajmuje drugie miejsce. Hiszpania prowadzi z dorobkiem sześciu punktów. Na zakończenie zmagań grupowych Polki w niedzielę zagrają z Portugalią. Do awansu do półfinału wystarczy im remis.

W grupie A rywalizują Anglia, Francja, Szwecja i Norwegia.

Turniej, który rozpoczął się w niedzielę, zakończy się 18 maja. Stanowi jednocześnie kwalifikacje do mistrzostw świata U-17, które na przełomie października i listopada zostaną rozegrane na Dominikanie. Udział w globalnym czempionacie zapewnią sobie trzy najlepsze drużyny imprezy w Szwecji.