Polski siatkarz rozstał się z klubem po dwóch miesiącach

Robert MurawskiSiatkówka
Polski siatkarz rozstał się z klubem po dwóch miesiącach
fot. Cyfrasport
Dawid Pawlun odchodzi z Trefla Gdańsk.

Z Trefla Gdańsk odszedł rozgrywający Dawid Pawlun. Siatkarz wzmocnił ten klub na początku marca na zasadzie transferu medycznego, zastępując kontuzjowanego Kamila Droszyńskiego.

Dawid Pawlun jest wychowankiem Trefla Gdańsk, w którego barwach zdobywał wiele medali w kategoriach młodzieżowych. W latach 2020–22 był zawodnikiem PSG KPS Siedlce. Stamtąd trafił do Projektu Warszawa, gdzie występował w sezonie 2022/23 zastępując kontuzjowanego Macieja Stępnia. Ze stołecznej drużyny został wypożyczony do czeskiego VK Ostrava.

 

Zobacz także: Słynny siatkarz zmienia klub. Zastąpi legendę

 

Rozgrywający może pochwalić się także sukcesami z juniorskimi reprezentacjami Polski. Wywalczył brązowe medale mistrzostw świata U21 oraz mistrzostw Europy U22.

 

Pawlun w Treflu Gdańsk występował od marca do końca sezonu PlusLigi. Dołączył do klubu na zasadzie transferu medycznego tuż przed ligowym meczem z Aluronem CMC Wartą Zawierciem. Przez dwa miesiące w barwach Trefla zagrał w pięciu spotkaniach.

 

– Dziękujemy Dawidowi, że dołączył do naszej drużyny i wspomógł nas w trudnym momencie. Gdy pojawiła się możliwość, by ściągnąć do Gdańska zawodnika, który ma doświadczenie m.in. PlusLidze i lidze czeskiej, skorzystaliśmy z tego rozwiązania. Dzięki Dawidowi utrzymaliśmy jakość podczas treningów. Ponadto dał też dobre zmiany w meczach. Dziękujemy za jego wsparcie i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju – powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie