Brawo! Polak zapewnił sobie miejsce na igrzyskach olimpijskich

Sporty walki
Brawo! Polak zapewnił sobie miejsce na igrzyskach olimpijskich
fot. PAP
Arkadiusz Kułynycz pojedzie na igrzyska olimpijskie

Arkadiusz Kułynycz wywalczył w Stambule w światowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk XXXIIII olimpiady w Paryżu prawo startu w kategorii 87 kg w rywalizacji zawodników w stylu klasycznym.

W piątkowy wieczór zawodnik RCZS Olimpijczyk Radom w decydującym o awansie pojedynku zwyciężył Gruzina Łaszę Taładze 3:2.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie wyróżnienie dla Anity Włodarczyk. Specjalnie przeleciała pół świata

 

W Stambule Kułynycz zanim stoczył decydujący o paszporcie pojedynek, w kwalifikacjach pokonał Japończyka Soha Sakabe 7:1, w 1/8 finału przegrał na łopatki z Białorusinem Kiryłem Maskiewiczem, a następnie zwyciężył Nicu Samuela Ojoga (Rumunia) 3:1 oraz Turpala Bisultanova (Dania) 6:5.

 

To trzecia kwalifikacja biało-czerwonych. Wcześniej postarały się o nie: w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Belgradzie Anhelina Łysak (Cement Gryf Chełm) w wadze 57 kg oraz Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Baku.

 

Szansę na wywalczenie olimpijskiego paszportu będzie miała w sobotę w wadze 62 kg Natalia Kubaty (ZKS Slavia Ruda Śląska).

 

W przedostatnim dniu zawodów zmagania o kwalifikacje rozpoczną przedstawiciele stylu wolnego, a wśród nich Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard/65 kg), olimpijczyk z Tokio Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin/74), Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica/86 kg), Zbigniew Baranowski (AKS Białogard/97 kg) oraz Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn/125 kg).

 

W poprzednich igrzyskach Polskę w stolicy Japonii reprezentowało sześcioro zapaśników: Agnieszka Wieszczek-Kordus, Roksana Zasina, Jowita Wrzesień, wolniacy Magomedmurad Gadżijew i Kamil Rybicki oraz klasyk Tadeusz Michalik, który wywalczył brązowy medal w kategorii 97 kg.

 

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie