KSW 94: Wrzosek - Szpilka. Wyniki walk

Sporty walki
KSW 94: Wrzosek - Szpilka. Wyniki walk
Fot. X/KSW
KSW 94: Wrzosek - Szpilka. Wyniki walk

Dobiegła końca gala KSW 94. W walce wieczoru Adrian Bartosiński pokonał przez poddanie Igora Michaliszyna i obronił tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej. Natomiast w co-main evencie Arkadiusz Wrzosek w zaledwie 14 sekund znokautował Artura Szpilkę. Oto wyniki walk gali KSW 94.

Wyniki walk: 

 

77,1 kg: Adrian Bartosiński (15-0, 11 KO, 2 Sub) pokonał Igora Michaliszyna (10-3, 4 KO, 3 Sub) przez poddanie (balacha na kolano) w trzeciej rundzie – o pas mistrzowski w kategorii półśredniej
120,2 kg: Arkadiusz Wrzosek (5-0, 2 KO, 1 Sub) pokonał Artura Szpilkę (3-1, 3 KO) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie. 
65,8 kg: Robert Ruchała (9-1, 2 KO, 3 Sub) pokonał Patryka Kaczmarczyka (11-3, 3 KO, 2 Sub) przez techniczny nokaut (frontalne kopnięcie i ciosy w parterze) w pierwszej rundzie – o tymczasowy pas mistrzowski w kategorii piórkowej
65,8 kg:  Kacper Formela (18-4, 7 KO, 3 Sub) pokonał Ahmeda Vilę (12-5-1, 6 Sub) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28). 
120,2 kg: Stefan Vojcak (8-1, 4 KO, 3 Sub) pokonał Ricardo Prasela (13-5, 4 KO, 9 Sub) przez nokaut (ciosy w stójce) w pierwszej rundzie. 
65,8 kg: Daniel Tarchila (8-2, 2 KO, 3 Sub) pokonał Dawida Karetę (5-4, 1 KO, 2 Sub) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28). 
120,2 kg: Ivan Vitasovic (13-6-1, 9 KO, 2 Sub) pokonał Filipa Stawowego (10-5, 8 KO, 1 Sub) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 29-28). 
56,7 kg: Mafalda Carmona (6-2, 3 KO, 1 Sub) pokonała Adriannę Kreft (5-2, 1 KO, 2 Sub) niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 30-27, 29-28). 
120,2 kg: Michał Turyński (1-0, 1 Sub) pokonał Patryka Tołkaczewskiego (0-2) przez poddanie (duszenie przedramieniem) w pierwszej rundzie. 

83,9 kg: Michał Michalski (12-5, 7 KO, 1 Sub) pokonał Bartosza Leśkę (13-5-2, 2 KO, 7 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala KSW 94 dobiegła końca. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo! 

Dopóki walka toczyła się w stójce, przeważał Michaliszyn. W końcu Bartosiński ruszył do klinczu i próbował obalić. Pretendent jednak dobrze skontrował jego próbę i to on znalazł się na górze. "Bartos" próbował wstać, ale zawodnik z Dąbrowy Górniczej ponownie sprowadził go do parteru. W końcówce rundy niespodziewanie Bartosiński ruszył po balachę na kolano. Michaliszyn próbował wydostać się z techniki, ale w końcu musiał odklepać. Bartosiński wciąż mistrzem! 

Koniec! Adrian Bartosiński nadal mistrzem KSW w kategorii półśredniej!

II Runda

Drugie starcie miało podobny przebieg. Bartosiński kontrolował przebieg pojedynku w zapasach. Michaliszyn nie miał odpowiedzi na jego próby klinczu i obaleń. 

I Runda

Na początku rundy Bartosiński obalił Michaliszyna. Zawodnik z Rawy Mazowieckiej kontrolował walkę z góry przez znaczną część rundy. Pierwsze starcie przebiegło pod jego dyktando. 

Bartosiński już naprzeciwko Michaliszyna. Czas na pierwszy gong!

Michaliszyn już w klatce. Za moment dołączy do niego aktualny mistrz! 

Igor Michaliszyn zmierza do klatki! 

A przed nami już tylko walka wieczoru. Bartosiński kontra Michaliszyn, stawką tytuł mistrzowski w wadze półśredniej. To już za kilka chwil! 

Arkadiusz Wrzosek jest niepokonany w zawodowym MMA. To jego piąte zwycięstwo. Natomiast Szpilka zapisał na swoim koncie pierwszą porażkę. 

Szpilka ruszył na Wrzoska i zaatakował superman punchem. Były pięściarz stracił jednak równowagę i padł na matę. Tam zawodnik Uniq Fight Club zasypał go gradem ciosów. W końcu wkroczył sędzia i przerwał pojedynek. Błyskawiczne zwycięstwo Wrzoska!

To trwało zaledwie kilkanaście sekund! Arkadiusz Wrzosek znokautował Artura Szpilkę!!!

Zawodnicy stoją już naprzeciwko siebie! Za moment pierwszy gong! 

Artur Szpilka już w oktagonie! Za chwilę dołączy do niego Wrzosek! 

To jest moment, na który wszyscy czekali! Artur Szpilka i Arkadiusz Wrzosek za chwilę wejdą do klatki! 

Robert Ruchała zapisał do swojego dorobku imponujące zwycięstwo. A przed nami już tylko dwie walki! 

Pas ponownie zawisł na biodrach Ruchały. Zawodnik z Nowego Sącza w zeszłym roku był mistrzem tymczasowym przez kilka miesięcy w zeszłym roku. 

Walka potrwała zaledwie minutę. Ruchała sięgnął rywala kilkoma prostymi, po czym wyprowadził potężne kopnięcie frontalne na korpus. Kaczmarczyk natychmiast zgiął się w pół i padł na matę. Na ziemi zawodnik Grapplingu Kraków dopełnił dzieła zniszczenia. Szybkie i efektowne zwycięstwo Ruchały!

Co za nokaut! Robert Ruchała tymczasowym mistrzem KSW w kategorii piórkowej!!!

Nadszedł czas na pierwszą walkę mistrzowską na tej gali! Na szali znajdzie się tytuł tymczasowego mistrza KSW w kategorii piórkowej. O to trofeum powalczą Patryk Kaczmarczyk i Robert Ruchała!

Kacper Formela udanie debiutuje w KSW! Sędziowie punktowali: 29-28, 29-28, 29-28. 

To była trzyrundowa, ale całkiem interesująca batalia. Obaj mieli w niej swoje dobre momenty. Za chwilę werdykt!

Nie zwalniamy tempa! Pora na debiut w KSW Kacpra Formeli! Były mistrz FEN zmierzy się z Ahmedem Vilą. 

Praselowi wypadł bark. Opuścił klatkę z ręką w temblaku. 

W pewnym momencie Prasel zaczął nerwowo poruszać barkiem. Można było odnieść wrażenie, że Brazylijczyk doznał kontuzji. Słowak to wykorzystał. Ruszył na rywala i znokautował Prasela kombinacją ciosów. Efektowne zwycięstwo "Mutanta"! 

Nokaut! Stefan Vojcak posłał na deski Ricardo Prasela w drugiej rundzie!

Wracamy! Pora na wagę ciężką i starcie Vojcak kontra Prasel!

Trwa przerwa w gali. Do końca zostało pięć pojedynków. 

30-27, 30-27, 29-29 - Daniel Tarchila zwycięzcą pojedynku! 

Kolejna walka dotrwała do końcowego gongu. Za moment werdykt! 

Czas na walkę Tarchilla kontra Kareta! 

Ivan Vitasović zwycięzcą! Sędziowie punktowali 30-27, 29-28, 29-28 na korzyść Chorwata! 

Walka w kategorii ciężkiej potrwała pełne trzy rundy. O jej wyniku zdecydują sędziowie punktowi! 

Czas na starcie Stawowy - Vitasović. Kategoria ciężka! 

Walka nie należała do najbardziej widowiskowych. Rundy były dość wyrównane, stąd te rozbieżności na kartach punktowych. Ostatecznie Carmona zapisuje do swojego dorobku zwycięstwo w debiucie w KSW. 

Niejednogłośna decyzja! 29-28 - Kreft, 30-27 - Carmona, 29-28 - Carmona. Portugalka zwyciężczynią tego pojedynku! 

Pojedynek pań potrwał pełne trzy rundy. Oglądaliśmy dużo zapasów przy siatce. Za moment werdykt! 

Za moment walka Kreft - Carmona. Jedyna na tej gali walka pań! 

Zaskakująco szybko jak na walkę dwóch stójkowiczów, pojedynek przeniósł się na ziemię. Na górze znajdował się Tołkaczewski. "Gleba" kontrolował rywala, ale w końcu Turyńskiemu udało się wstać. Następnie doszło do wymiany, w której Turyński posłał na deski przeciwnika. Tam znalazł się na górze i zaatakował rywala duszeniem przed ramieniem. To była technika kończąca. Udany debiut Turyńskiego w KSW! 

Kolejne skończenie w pierwszej rundzie! Michał Turyński pokonał przez poddanie Patryka Tołkaczewskiego! 

A przed nami drugi pojedynek na tej gali. Tołkaczewski kontra Turyński - to już za moment! 

Od początku pojedynku obaj zawodnicy nie unikali wymian. Przy jednej z nich Michalski trafił rywala potężnym prawym sierpowym. Leśko padł na matę. W parterze wrocławianin zasypał go gradem ciosów i zmusił sędziego do przerwania walki. Kapitalny występ Michalskiego! 

I mamy kapitalnie otwarcie gali! Michał Michalski znokautował Bartosza Leśkę w pierwszej rundzie! 

Czas na walkę otwarcia! Bartosz Leśko skrzyżuje rękawice z Michałem Michalskim. 

Dobry wieczór! Czas na KSW 94. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie