Siatkarz PlusLigi zmienił zdanie. Jednak zagra w reprezentacji!

Robert IwanekSiatkówka
Siatkarz PlusLigi zmienił zdanie. Jednak zagra w reprezentacji!
Fot. PAP
Władysław Szczurow (na zdj. z numerem 12) jednak zagra w reprezentacji Ukrainy

Siatkarska reprezentacja Ukrainy wkracza w ostatni etap przygotowań do występu w Złotej Lidze Europejskiej. W kadrze naszych wschodnich sąsiadów znalazł się Władysław Szczurow, który początkowo... odmawiał przyjazdu na zgrupowanie.

Początek pracy Raula Lozano z "Niebiesko-Żółtymi" nie należy do łatwych. Przyjazdu na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Ukrainy, które odbywało się w Gródku w obwodzie chmielnickim, odmówili między innymi: Ołeh Płotnycki, Timofiej Polujan, Wasyl Tupczij czy gracze mistrza Ukrainy, SC Prometey Dnipro. W tym gronie znalazł się również środkowy Barkomu-Każany Lwów, Władysław Szczurow.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były trener Polaków krytykuje Ukraińców! "Przyjechałem pomóc i spotkało mnie coś takiego"

 

Mychajło Melnyk, prezes Ukraińskiej Federacji Siatkarskiej, zareagował bardzo ostro i zapowiedział, że zawodnicy, którzy zostali powołani do kadry, a nie pojawili się na zgrupowaniu, będą zawieszani nawet na okres dwóch lat! Nie wiadomo, czy to właśnie te groźby przyniosły efekt, czy zmiana decyzji wynikała z innych okoliczności, ale na ostatnie zgrupowanie drużyny narodowej zdecydował się jednak przyjechać jeden z graczy PlusLigi.

 

"Do kadry doszło jeszcze trzech zawodników: Jurij Semeniuk, który po sezonie w Polsce, zakończonym dla niego wywalczeniem w barwach Projektu Warszawa brązowego medalu, dostał kilka dni wolnego, Daniło Urywkin z klubu Epicentr-Podolany, a także Władysław Szczurow, środkowy Barkomu-Każany Lwów. Początkowo znajdował się on na liście tych, którzy odmówili gry w reprezentacji, ale teraz zmienił zdanie" - informuje portal sport.ua.

 

Na ostatniej prostej przed Złotą Ligą Europejską z ukraińskiej kadry wypadli natomiast Witalij Parchomenko i Andrii Chelenyak. Obaj będą jednak do dyspozycji sztabu szkoleniowego podczas kolejnych powołań.

 

Pod wodzą Raula Lozano trenuje w tej chwili 19 zawodników. Z tego grona argentyński szkoleniowiec wybierze 14 siatkarzy, którzy pojadą na Złotą Ligę Europejską. Bezpośrednio przed turniejem Ukraińcy mają jeszcze zagrać dwa sparingi: 14 maja z Niemcami i 16 maja z Polską.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie