Sensacja w polskiej lidze! Odpadł najlepszy zespół fazy zasadniczej!

Anwil Włocławek, najlepszy zespół fazy zasadniczej, odpadł w ćwierćfinale ORLEN Basket Ligi

PGE Spójnia Stargard sprawiła ogromną niespodziankę w play-off ORLEN Basket Ligi! W decydującym meczu pokonała na wyjeździe Anwil Włocławek 81:77 i zagra w półfinale!

Rewelacyjnie to spotkanie rozpoczęli goście, którzy po trafieniach Stephena Browna, Aleksandara Langovicia i Wesa Gordona prowadzili 0:11! Tę serię przerwał Luke Petrasek, a później nieźle zaczął spisywać się Victor Sanders. Po akcjach Mateusza Kostrzewskiego włocławianie zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki zagraniu Alexa Steina po 10 minutach było 21:27.

Dość szybko w drugiej kwarcie do remisu doprowadził jednak Janari Joesaar. PGE Spójnia nie pozwalała jednak na nic więcej i dość szybko uciekała nawet na sześć punktów - głównie dzięki trafieniom Steina. Sanders dwoił się i troił, ponownie zbliżając Anwil do rywali. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 41:45.

Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego znowu rozpoczął od wielkiej energii! Świetnie spisywał się Devon Daniels, a po akcji 2+1 Stephena Browna różnica wynosiła nawet 11 punktów. Tomas Kyzlink oraz Luke Petrasek starali się na to reagować, ale ich zagrania niewiele zmieniały. To przyjezdni byli stroną przeważającą, a po rzucie Alexa Steina po 30 minutach było 59:65.

W kolejnej części meczu ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza ciągle walczyła o lepszy wynik. Na około trzy minuty przed końcem po akcji Kalifa Younga przegrywała już tylko punktem! W samej końcówce kluczowa akcja należała do Danielsa. Ten sam zawodnik oraz Karol Gruszecki dodatkowo nie zawodzili na linii rzutów wolnych. Ostatecznie PGE Spójnia pokonała Anwil 81:77 i zagra w półfinale ORLEN Basket Ligi!

Po 17 punktów dla gości zdobyli Aleksandar Langović oraz Stephen Brown. Victor Sanders zdobył dla gospodarzy 22 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.