"Zawsze chcemy wygrywać". Polski siatkarz skomentował porażkę z Niemcami

Siatkówka
"Zawsze chcemy wygrywać". Polski siatkarz skomentował porażkę z Niemcami
fot. PAP
Marcin Komenda.

Rozgrywający siatkarskiej reprezentacji Polski Marcin Komenda przyznał, że on i koledzy z drużyny są obecnie w okresie ciężkich treningów: "My jednak zawsze chcemy wygrywać, niezależnie od stawki meczu" - powiedział po przegranym 1:3 towarzyskim spotkaniu z Niemcami w Katowicach.

"Na pewny było dla mnie przeżyciem, że znowu mogłem zagrać w tej hali, przy licznie zgromadzonej publiczności. Był to tylko mecz sparingowy, więc duże zainteresowanie nim pokazuje, że siatkówka w Polsce ma się dobrze" - zauważył Komenda.

 

ZOBACZ TAKŻE: Katowicka Aleja Gwiazd wzbogacona o kolejne siatkarskie odciski

 

Rozgrywający ocenił, że w środę Niemcy wysoko postawili poprzeczkę: "Bardzo dobrze zagrywali. Przez to troszkę lepiej grało im się w bloku, obronie. Szkoda porażki w pierwszym i czwartym secie. Mieliśmy w nim przewagę, ale w obu przypadkach zabrakło kropki nad i".

 

 

W drużynie Polski zadebiutował w środę m.in. Łukasz Usowicz. "Nie spodziewałem się, że wyjdę dziś na plac gry. To coś niesamowitego, brak mi słów" - wspomniał, dodając, że zdecydował się podpisać kontakt na grę po raz kolejny w GKS Katowice.

 

Trener reprezentacji Niemiec Michał Winiarski przypomniał, że Spodek jest szczęśliwym obiektem dla drużyny przez niego prowadzonej. W 2023 roku w meczu towarzyskim z Polską jego zespół wygrał 3:2.

 

"Wiadomo jednak, że za nami mecz towarzyski, w którym trenerzy chcą sprawdzić pewne rozwiązania, dać pograć zawodnikom, którzy pojadą na pierwszy turniej w Lidze Narodów" - powiedział opiekun Niemiec.

 

Dodał, że zarówno jego drużyna jak i Polska nie grają teraz w najmocniejszych zestawieniach. Niektórzy siatkarze po ciężkim sezonie ligowym potrzebują nieco więcej odpoczynku. 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie