Finał ORLEN Superligi: ORLEN Wisła Płock - Industria Kielce. Relacja live i wynik na żywo

Piłka ręczna

ORLEN Wisła Płock podejmie Industrię Kielce w pierwszym finałowym meczu ORLEN Superligi. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W obecnym sezonie doszło już do trzech bezpośrednich starć pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Industrią Kielce. Dwa z nich miały miejsce w ramach fazy zasadniczej ORLEN Superligi, natomiast trzecie odbyło się podczas finału rozgrywek o ORLEN Puchar Polski. Częściej triumfatorem w pojedynkach na szczycie w naszym kraju w ostatnim okresie byli podopieczni trenera Xaviego Sabate, którzy pokonali kielczan w ramach meczu 11. kolejki zmagań polskiej ligi – 29:28 oraz w finałowym spotkaniu turnieju Final Four ORLEN Pucharu Polski 29:20.

 

Zarówno płocczanie, jak i kielczanie w tym sezonie prezentowali wysoką formę. W ORLEN Superlidze Nafciarze oraz zespół pod kierownictwem trenera Talanta Dujshebaeva zanotował zaledwie po jednej porażce i miała ona miejsce właśnie w spotkaniach na linii Płock – Kielce. Ponadto oba zespoły w Lidze Mistrzów wyszły ze swoich grup do fazy TOP 12, w której Wiślacy zakończyli przygodę w europejskich zmaganiach, natomiast kielczanie pożegnali się z EHF Champions League o jedną rundę dalej – w ćwierćfinale.

 

Poza tym zarówno ORLEN Wisła Płock, jak i Industria Kielce zameldowały się w finale rozgrywek o ORLEN Puchar Polski. Potwierdza to, że obie ekipy są w stanie walczyć na najwyższym poziomie i na pewno to samo zaprezentują podczas pierwszego finałowego starcia o tytuł Mistrza Polski w płockiej ORLEN Arenie.

 

Który z zespołów wygra i postawi pierwszy krok w kierunku zdobycia tytułu Mistrza Polski? Czy Niebiesko-Biało-Niebiescy po 13 sezonach powrócą na mistrzowską ścieżkę i odczarują swoje losy? 

 

Relacja live i wynik na żywo finału ORLEN Superligi ORLEN Wisła Płock - Industria Kielce od godziny 15.00 na Polsatsport.pl.

ORLEN Superliga
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie