Dramat gwiazdy reprezentacji. Schodziła z parkietu z płaczem

Siatkówka
Dramat gwiazdy reprezentacji. Schodziła z parkietu z płaczem
fot. FIVB
Julia Kudiess

To był słodko-gorzki tydzień dla siatkarskiej reprezentacji Brazylii, która pierwszy tydzień w Lidze Narodów zakończyła z kompletem zwycięstw, ale straciła kontuzjowaną Julię Kudiess. Środkowa doznała urazu kolana i nie wiadomo, jak długo będzie pauzować.

Brazylia to jedyny zespół, którzy dotrzymuje kroku Polsce po premierowym tygodniu Ligi Narodów. Siatkarki z Kraju Kawy wygrały z Kanadą 3:1, Koreą Południową 3:0, USA 3:1 oraz Serbią 3:0 i ustępują Biało-Czerwonym gorszym bilansem setów.

 

W tym ostatnim starciu przeciwko Serbkom doszło jednak do przykrego zdarzenia z udziałem Kudiess, która już na początku meczu skarżyła się na ból w kolanie. Ostatecznie była zmuszona przedwcześnie opuścić parkiet ze łzami w oczach. To duża strata dla ekipy dowodzonej przez Ze Roberto.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lavarini podsumował występ Polek w VNL. Zwrócił uwagę na jeden mankament

 

Co ciekawe, wcześniej w trakcie spotkania kontuzję łydki zgłosiła inna z środkowych Carol, która została zastąpiona przez Dianę. To sprawiło, że Kudiess na środku siatki musiała zastąpić nominalna atakująca Tainara, ponieważ w składzie zabrakło czwartej blokującej.

 

21-letnia Kudiess jest etatową reprezentantką Brazylii od 2022 roku. Na koncie posiada srebrne medale Ligi Narodów oraz mistrzostw świata.

 

Reprezentacja Polski zagra z Brazylią 12 czerwca.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie