Łzy na początek weekendu MotoGP. Aleix Espargaro kończy karierę z końcem sezonu

Moto
Łzy na początek weekendu MotoGP. Aleix Espargaro kończy karierę z końcem sezonu
fot. MotoGP
Od kilku tygodni spekulowano w mediach, że Aleix Espargaro może zakończyć karierę.

Jeszcze w czwartek rano nie spodziewaliśmy się, że weekend na torze w Barcelonie rozpoczniemy od łez. Od kilku tygodni spekulowano w mediach, że Aleix Espargaro może zakończyć karierę. Na godzinę 15:15 zwołana została konferencja prasowa, na której zawodnik Aprili poinformował media o tym, że po sezonie 2024 kończy karierę zawodniczą w mistrzostwach świata.

Choć trwała ona bardzo długo - Aleix debiutował w 2004 roku - to zwycięstwo w klasie królewskiej odniósł dopiero w GP Argentyny w sezonie 2022. Doskonała praca rozwojowa, którą wykonał z fabryką z Noale, przyniosła skutki w ostatnich sezonach.

 

To właśnie rok temu w Barcelonie triumfował w wyścigu Grand Prix przed Maverickiem Vinalesem. Czy w tym roku ściganie Katalonii zostanie także zdominowane przez motocykle Aprili? Wiele znaków wskazuje, że tak może być. Niezwykle stabilny motocykl w zakrętach i długie łuki toru pod Barceloną to perfekcyjne połączenie. Nie zapominajmy jednak, że Bagnaia i Bastianini będą chcieli szybko zapomnieć o zdarzeniach z zeszłego roku. Błąd Bastianiniego w pierwszym zakręcie, zwieńczony kontuzją, koszmarna „wysiadka” na prowadzeniu Bagnaii, to momenty, o których zawodnicy Ducati będą chcieli szybko zapomnieć.

 

Oczywiście - tematem numer dwa czwartkowych spotkań z mediami była przyszłość drugiego fotela w fabrycznym w zespole Ducati. Marquez, Martin i Bastianini stoją w kolejce po kontrakt, jednak o ich przyszłości dowiemy się dopiero w Mugello. Co z japońskimi markami? Jak się okazuje, Yamaha i Honda testowali na torze Mugello w ostatnim tygodniu. Testy nowego pakietu aero wykonane przez duet Yamahy wypadły na tyle dobrze, że Rins i Quartararo zdecydowali się na użycie nowinek w motocyklu już podczas najbliższej rundy.


Wszystkie wyścigi, kwalifikacje i treningi na Polsat Sport Premium 2 i 5 oraz na Polsatsport.pl.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie