Stare Jabłonki gotowe na Puchar Świata

Siatkówka
Stare Jabłonki gotowe na Puchar Świata
fot. Materiały prasowe
Stare Jabłonki gotowe na Puchar Świata

Na przełomie maja i czerwca elita siatkarek i siatkarzy plażowych ponownie zjedzie do Starych Jabłonek by rywalizować o punkty Pucharu Świata. Choć do rozpoczęcia turnieju VW Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge pozostał jeszcze tydzień, właściwie wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia rywalizacji na boiskach wokół Hotelu ANDERS.

Zawody w Starych Jabłonkach są jednym z 8 turniejów kategorii Challenge rozgrywanych w ramach cyklu VW Beach Pro Tour. W turnieju głównym, z pulą nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów, wezmą udział po 24 pary męskie i żeńskie – po 16 zespołów najwyżej sklasyfikowanych w rankingu oraz po osiem drużyn, które wywalczą miejsca w kwalifikacjach, które rozegrane zostaną 30 maja.

Walka o igrzyska olimpijskie w Paryżu

Choć turniej na Warmii i Mazurach nie należy do najwyższej kategorii cyklu Elite, to ma duże znaczenie sportowe – będzie jedną z ostatnich szans na wywalczenie punktów rankingowych pozwalających na uzyskanie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

 

– Start w naszym turnieju będzie dla wielu siatkarek i siatkarzy plażowych jedną z ostatnich możliwości na uzyskanie przepustki do Paryża. Na listach startowych mamy naprawdę wielkie nazwiska, gwarantujące najwyższy poziom rywalizacji sportowej. Zobaczymy m.in. holenderski duet Brouwer/Meeuwsen – triumfatorów mistrzostw świata w Starych Jabłonkach w 2013 roku, utytułowanych Hiszpanów Herrera/Gavira, doskonale u nas znanego Łotysza Aleksandrsa Samoilovsa, a także naszych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata – Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Wśród kobiet będziemy mogli podziwiać doskonałe Chinki Xue/Xia, czy mistrzynię olimpijską z Rio, Niemkę Laurę Ludwig, która zagra w duecie z Louisą Lippmann. Kibice na trybunach z pewnością najgłośniej dopingować będą jednak aktualne mistrzynie Polski – Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz – mówi dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło.

 

Z pozostałych biało-czerwonych zagwarantowany udział w turnieju głównym mężczyzn ma jeszcze para Piotr Kantor i Jakub Zdybek, a o awans powalczy w kwalifikacjach duet Maciej Rudol/Filip Lejawa. Wśród kobiet szanse na awans do turnieju głównego mają powracająca po urlopie macierzyńskim Kinga Wojtasik w parze z Katarzyną Kociołek oraz duety Ciężkowska/Łunio i Łodej/Kielak.

Moc atrakcji pozasportowych

Poza rywalizacją sportową na najwyższym światowym poziomie organizatorzy zapowiadają też wiele dodatkowych atrakcji.

 

– Przy hotelowej plaży przygotowaliśmy cztery boiska, w tym stadion główny na 3 000 widzów. Właściwie wszystko jest gotowe i nie możemy się już doczekać przyjazdu pierwszych sportowców. Oczywiście w ostatnich godzinach przed startem będą jeszcze trwały prace, ale to już tylko taka kosmetyka przygotowująca do odebrania infrastruktury przez delegata technicznego – zapewnia Dowgiałło.

 

– Poza emocjami sportowymi zadbaliśmy także o atrakcje dla całych rodzin. Przygotowujemy wyjątkową oprawę na Dzień Dziecka – w sobotę 1 czerwca na scenie przy plaży odbędzie się konkurs młodych talentów "Kids Star", w którym udział wezmą młodzi artyści z Warmii i Mazur. W niedzielę na plaży Hotelu Anders zagrają skrzypek Tomasz Dolski – finalista programu "Must Be The Music. Tylko muzyka" oraz raper i kompozytor Nowator, autor doskonale znanego naszej publiczności utworu "Z lewa do prawa" – zaprasza Dowgiałło.

Ramowy program VW Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge 2024:

Czwartek, 30 maja

 

9:00 – 20:00 Turniej Eliminacyjny Kobiet i Mężczyzn (48 meczów na 4 boiskach)

 

Piątek, 31 maja

 

8:00 – 20:00 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn (48 meczów na 4 boiskach)

 

Sobota, 1 czerwca

 

9:00 – 15:00 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn

15:00 – 19:00 Ćwierćfinały Turnieju Kobiet Mężczyzn

 

Niedziela, 2 czerwca

 

10:00 – 14:00 Półfinały Turnieju Kobiet i Mężczyzn (stadion główny)

15:00 – 19:00 Finały Turnieju Kobiet i Mężczyzn (stadion główny)

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kuba - Polska. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie