Triumf Szwedów i Amerykanek w Espinho

Siatkówka
Triumf Szwedów i Amerykanek w Espinho
fot. PAP
Wśród kobiet najlepsze okazały się Amerykanki Kristen Nuss i Taryn Kloth.

Szwedzcy siatkarze plażowi David Ahman i Jonatan Hellvig triumfowali w turnieju elity Beach Pro Tour w portugalskim Espinho. Wśród kobiet najlepsze okazały się Amerykanki Kristen Nuss i Taryn Kloth.

Szwedzi pokonali w finale w Portugalii niemiecki duet Nilsa Ehlersa i Clemensa Wicklera 2:0 (21:16, 21:13). To drugie zwycięstwo liderów światowego rankingu Ahmana i Hellviga w turnieju elity w tym sezonie, wcześniej byli też najlepsi w meksykańskim Tepic. Mają również na koncie drugie miejsce w Dausze.

 

Trzecie miejsce zajęli Brazylijczycy George Wanderley i Andre Stein.

 

Ehlers i Wickler w fazie grupowej mierzyli się z Michałem Brylem i Bartoszem Łosiakiem, których pokonali w dwóch setach. Polacy zakończyli udział w turnieju na ćwierćfinale po porażce z Holendrami Stevenem van de Velde i Matthew Immersem.

 

W eliminacjach do turnieju głównego w Portugalii odpadli Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

 

W turnieju kobiet biało-czerwone nie startowały. W finale Amerykanki po zaciętym meczu pokonały Szwajcarki Tanję Huberli i Ninę Brunner 2:1 (17:21, 28:26, 15:10). Trzecie miejsce zajęły Holenderki Katja Stam i Raisa Schoon.

 

Turniej w Espinho ma najwyższą kategorię Elite 16. Kolejna impreza tej rangi odbędzie się w dniach 5-9 czerwca w Ostrawie.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Brazylia - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie