Rywalka Świątek się tego obawiała! Mało brakowało...

Tenis
Rywalka Świątek się tego obawiała! Mało brakowało...
fot. PAP
Rywalka Świątek się tego obawiała! Mało brakowało...

Iga Świątek bez większych problemów awansowała do drugiej rundy Roland Garros 2024. W premierowym spotkaniu w nieco ponad godzinę pokonała Leolię Jeanjean.

Francuzka była w stanie ugrać zaledwie trzy gemy, przegrywając mecz 1:6, 2:6. W drugim secie zdołała nawet przełamać liderkę światowego rankingu, lecz ostatecznie nie miało to większego znaczenia. Świątek dominowała w każdym aspekcie - wystarczy powiedzieć, że miała na koncie aż 26 kończących uderzeń, podczas gdy Jeanjean uzbierała ich zaledwie dwa.

Zobacz także: Kiedy kolejny mecz Świątek?

 

Media zwróciły uwagę na słowa Francuzki przed spotkaniem. Jeanjean powiedziała, że nie chce został ośmieszona i przegrać w 50 minut. Teraz wiemy już, że udało jej się przetrwać dłużej na korcie ze Świątek. Mecz trwał 62 minuty.

 

"Czuję się tu jak w domu, cieszę się, że znów tu jestem. Czuję, że gram całkiem dobry tenis i mam nadzieję być tu jak najdłużej. Mimo, że czuję się pewnie po ostatnich turniejach, to niczego nie biorę za pewnik. To nowy turniej i podchodzę do niego krok po kroku" - powiedziała Świątek w rozmowie na korcie.

 

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Naomi Osaką.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie