86 nazwisk! W jakich dyscyplinach polscy atleci wystartują podczas ME?

Inne

Reprezentacja na mistrzostwa Europy w Rzymie, które odbędą się w dniach 7-12 czerwca, będzie liczyć 86 osób - 45 kobiet i 41 mężczyzn - poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA). W składzie są m.in. Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Wojciech Nowicki.

To największa pod względem liczebności ekipa Biało-Czerwonych na ME. Taką samą PZLA wystawił w 2018 roku w Berlinie, ale tym razem jest szansa, że ostatecznie kadra będzie większa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kapitalny występ Natalii Kaczmarek! (WIDEO)

 

- Tak naprawdę to nie jest jeszcze ostateczna lista zawodników, czekamy na relokacje, w wyniku których kilka osób ma szansę znaleźć się w reprezentacji na Rzym – powiedział dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki, cytowany przez PZLA.

 

Związek zastrzega, że do czwartku mogą w składzie zajść pewne zmiany.

 

- System zgłoszeń zamyka się w czwartek. Jest kilka osób, które chcemy do Rzymu wysłać, ale w tej chwili formalnie nie możemy ich zgłosić. Oni nie mają minimów, ale są na granicy kwalifikacji z rankingu European Athletics. Monitorujemy to na bieżąco. Będziemy zatem czekać na ostateczne listy oraz zaproszenia z federacji europejskiej. Może być tak, że jeszcze kilku zawodników dołączy do składu reprezentacji. Wśród nich jest na przykład wieloboistka Paulina Ligarska – wyjaśnił Kęcki.

 

W ogłoszonym składzie są m.in. obrońcy tytuły z Monachium z 2022 roku - płotkarka Pia Skrzyszowska, biegaczka Aleksandra Lisowska (w Rzymie wystartuje w półmaratonie) oraz młociarz Wojciech Nowicki. W gronie kadrowiczów znalazły się także znajdujące w świetnej dyspozycji specjalistka od biegu na 400 m - wicemistrzyni świata Natalia Kaczmarek, jak i najlepsza polska sprinterka Ewa Swoboda.

 

- Jestem po trudnych treningach, ale powoli łapię taką moc rzutową. Z trenerką pracujemy teraz nad techniką. Chcemy w Rzymie pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o najwyższe cele – powiedział mistrz olimpijski z Tokio, młociarz Nowicki.

 

Dwa lata temu w Monachium Polska zdobyła 14 medali - 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Jak podaje PZLA, w dotychczas rozegranych edycjach lekkoatletycznych mistrzostw Europy biało-czerwoni zdobyli 180 medali, w tym 57 złotych.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie