Liga Narodów: Polska - Korea Południowa. Kiedy mecz? Gdzie obejrzeć? Transmisja TV i stream online

Siatkarki reprezentacji Polski

Czas na kolejne emocje związane z siatkówką. Tym razem Polki zmierzą się z Koreankami. Kiedy mecz Polska - Korea Południowa? Gdzie obejrzeć? Kto wygra? Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport 1, TV4 i na Polsat Box Go.

Koreanki to już drugie rywalki Biało-Czerwonych podczas turnieju Ligi Narodów w Arlington. W pierwszym Polki pokonały Serbki 3:1. Stracony set był pierwszym przegranym przez zawodniczki Stefano Lavariniego w całym turnieju. Dotychczas kończyły spotkania w trzech odsłonach.

Ciężka praca popłaca. Dzięki świetnej postawie polskie siatkarki awansowały na historyczne trzecie miejsce w rankingu FIVB. Notowanie to jest niezwykle istotne podczas losowania grup na igrzyska olimpijskie, które w tym roku odbędą się w Paryżu.

Rywalki Polek nie grają dotychczas dobrych zawodów, choć ostatnio dość niespodziewanie wygrały z reprezentantkami Tajlandii. Mecz skończył się w czterech setach, więc Azjatki zainkasowały pierwsze trzy "oczka" do tabeli VNL.

Rywalizacja w fazie grupowej będzie rozgrywana od 14 maja do 16 czerwca, w tym okresie każda z 16 drużyn weźmie udział w trzech turniejach, podczas których rozegra 12 spotkań. Odbędzie się łącznie sześć turniejów, na których zostanie rozegranych 96 meczów. Turniej finałowy zostanie zorganizowany w dniach 20–23 czerwca w Bangkoku w Tajlandii. Zagra w nim siedem czołowych drużyn fazy interkontynentalnej + gospodarz.

Gdzie obejrzeć mecz Polska - Korea Południowa? Transmisja TV i stream online

Transmisja meczu Polska - Korea Południowa w Polsacie, Polsacie Sport 1, TV4 i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 19:20. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 18:00 w Polsacie Sport 1.