Zaskakująca zmiana w słynnym klubie! Nawiązali do... garnków

Piłka nożna
Zaskakująca zmiana w słynnym klubie! Nawiązali do... garnków
Fot. PAP
Stoke City w walce z Leicester City.

Stoke City zdecydowało się na dużą zmianę i nawiązało do historii miasta. W nowej identyfikacji wizualnej angielski klub postanowił powrócić do korzeni i umieścić na strojach industrialne elementy związane ze znaną na całym świecie ceramiką.

W ostatnim czasie Stoke opublikowało w swoim mediach społecznościowych tajemniczą grafikę wskazującą na pewną zmianę, która ma zajść 1 czerwca. Na obrazku widoczny był fabryczny komin, który jasno nawiązywał do historii miasta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Wyniki i skróty meczów barażowych

 

Mowa o garncarstwie i przemyśle ceramicznym, który jest nieodzowną częścią tożsamości miasta Stoke-on-Trent, gdzie mieści się siedziba klubu. Sam zespół zyskał przydomek "The Potters", co w tłumaczeniu na polski oznacza "Garncarzy".

 

 

 

 

Wielu internautów spekulowało, że tak będzie wyglądał uproszczony herb w formie komina i skrytykowało uproszczenie go, które w ostatnim czasie jest dość popularne w europejskim futbolu, ale klub rozwiał wszystkie wątpliwości i jedynie zaakcentował swoje pochodzenie na tyle koszulki.

 

Aktualny herb, poza jednorazową zmianą na 150-lecie klubu, istnieje w niezmienionej postaci od 2001 roku. Stoke City powstało jako drugi klub piłkarski na świecie, zaraz po Notts County i zostało założone w 1863 roku.

 

 

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Francja - Niemcy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie