Roland Garros: Mirra Andriejewa - Peyton Stearns. Relacja live i wynik na żywo

Jakub ŻelepieńTenis

Mirra Andriejewa i Peyton Stearns zmierzą się podczas Roland Garros 2024. Relacja live i wynik na żywo meczu Andriejewa - Stearns na Polsatsport.pl.

Pierwsza edycja French Open odbyła się w 1891 roku. Do tej pory po najwięcej tytułów w rywalizacji panów na paryskich kortach sięgnął Rafael Nadal, który wygrał Rolanda Garrosa aż 14 razy. Natomiast wśród pań rekordzistką pod tym względem jest Chris Evert. Amerykanka triumfowała w paryskim turnieju siedem razy.


W zeszłym roku w singlu mężczyzn najlepszy okazał się Novak Djokovic. Serb w finale przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując po trzech setach Caspera Ruuda.


Natomiast w rywalizacji pań po tytuł podczas zeszłorocznej edycji sięgnęła Iga Świątek. Naprzeciwko Polki w finale wielkoszlemowej imprezy stanęła Karolina Muchova. Pochodząca z Raszyna zawodniczka wygrała pojedynek po trzech setach, tym samym po raz trzeci w karierze sięgając po prestiżowe trofeum.


Finał French Open w singlu kobiet zaplanowany jest na sobotę 8 czerwca. Ostatni mecz w rywalizacji panów ma odbyć się dzień później, czyli w niedzielę 9 czerwca.

 

Relacja live i wynik na żywo meczu Andriejewa - Stearns na Polsatsport.pl.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie