Nie żyje utytułowana reprezentantka Polski. Trzykrotnie rywalizowała na igrzyskach

Sporty walki
Nie żyje utytułowana reprezentantka Polski. Trzykrotnie rywalizowała na igrzyskach
fot. PAP
W wieku 56 lat zmarła znana polska judoczka Beata Maksymow-Wendt

Nie żyje Beata Maksymow-Wendt - była utytułowana polska judoczka, trzykrotna olimpijka. Informację o jej śmierci przekazał jej były klub z Jastrzębia Zdroju. Miała 56 lat.

Maksymow-Wendt szczyt swojej kariery osiągnęła w latach '90. Zdobyła wówczas m.in. dwa złote medale mistrzostw świata i trzy złote krążki mistrzostw Europy. W sumie wywalczyła aż 20 medali w zmaganiach światowych oraz Starego kontynentu (pięć złotych, cztery srebrne i jedenaście brązowych). Do tego zdobyła 23 medale mistrzostw Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje mistrz olimpijski w siatkówce. Przegrał walkę z rakiem

 

Trzykrotnie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich - w Barcelonie 1992, Atlancie 1996 oraz Sydney 2000. U szczytu swojej formy była jedną z bardziej znanych sportsmanek w naszym kraju.

 

Karierę sportową zakończyła w 2001 roku. Pięć lat później wyszła za mąż, a następnie urodziła córkę. Osiedliła się w Jastrzębiu Zdroju i pracowała jako wychowawca w tamtejszym więzieniu. W ostatnich latach zmagała się z poważną chorobą kręgosłupa. Ze względu na swoją posturę w trakcie kariery (180 cm wzrostu i 120 kg wagi) była przekornie nazywana "Kruszyną".

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie