Lionel Messi zaskoczył! To w tym klubie chce zakończyć karierę

Piłka nożna
Lionel Messi zaskoczył! To w tym klubie chce zakończyć karierę
fot. PAP
Zaskakujące słowa Lionela Messiego

Lionel Messi w wywiadzie dla stacji telewizyjnej ESPN powiedział, że ma nadzieję zakończyć karierę w Interze Miami. Nie podał jednak ostatecznego terminu dodając, że "na razie nie jest gotowy odejść definitywnie z futbolu".

- Robiłem to przez całe życie. Kocham grać w piłkę, kocham treningi, życie codzienne, atmosferę na meczach, kibiców, trybuny. Wszystko, co jest związane z futbolem. Koniec tego wszystkiego trochę mnie przeraża - podkreślił.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarskie legendy nowymi trenerami klubów Serie A

 

Ośmiokrotny zdobywca "Złotej Piłki", który ma kontrakt z Interem Miami ważny do 2025 roku, dołączył do zespołu z Florydy w lipcu 2023 z Paris Saint-Germain.

 

- Dzisiaj już wiem, że opuszczenie Europy i przyjazd tutaj były trudną decyzją. Wiem także, że pomogła mi w tym świadomość, że byłem mistrzem świata i w futbolu światowym osiągnąłem prawie wszystko. To mi pozwoliło spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy - powiedział Messi.

 

Triumfator mundialu 2022 w Katarze dodał także, że nie wyklucza kontynuowania kariery, aby walczyć o obronę tytułu w 2026 roku, gdy współorganizatorami mistrzostw świata będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada.

 

Najbliższe plany napastnika, który 24 czerwca będzie obchodził 37. urodziny, to udział w turnieju Copa America, który odbędzie się w dniach 20 czerwca – 14 lipca w USA. Broniąca tytułu z 2021 roku Argentyna zapowiada walkę o ponowne zwycięstwo.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie