Blisko 500 dzieci wzięło udział w wydarzeniu promującym piłkę ręczną i Superpuchar Polski Łódź ’24

Piłka ręczna
Blisko 500 dzieci wzięło udział w wydarzeniu promującym piłkę ręczną i Superpuchar Polski Łódź ’24
fot. Materiały Prasowe

12 czerwca w otoczeniu łódzkiej Atlas Areny odbył się Łódzki Festiwal Piłki Ręcznej, na którym pojawiło się blisko 500 dzieci z osiemnastu łódzkich szkół podstawowych. Impreza miała na celu przybliżenie piłki ręcznej najmłodszym oraz zaproszenie lokalnej społeczności do udziału w Superpucharze Polski, który odbędzie się 7 września w łódzkiej Atlas Arenie.

W festiwalu uczestniczyło blisko 500 uczniów z klas I-V reprezentujących osiemnaście łódzkich szkół podstawowych (SP 11; SP 33; SP 36; SP 40; SP 45; SP 51; SP 64; SP 65; SP 83; SP 109; SP 125; SP 149; SP 160; SP 162; SP 169; SP 174; SP 204 i SP fundacji „Edukacja i Sport”). Najmłodsi uczestniczyli w szeregu zabaw, gier i prób sprawnościowych związanych z piłką ręczną. Organizatorzy zorganizowali również mini-turniej piłki ręcznej, a także zadbali o wyjątkową oprawę wydarzenia. W pikniku oprócz dzieci uczestniczyli także nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele władz Łodzi, na czele z wiceprezydentem miasta Adamem Wieczorkiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kluby piłki ręcznej zebrały ponad 161 tys. dla dzieci walczących z rakiem

 

Gośćmi festiwalu byli wybitni reprezentanci Polski

 

Wydarzeniu zorganizowanemu w otoczeniu łódzkiej Atlas Areny towarzyszyła nie tylko wyjątkowa atmosfera, ale również wybitni goście. O historii piłki ręcznej oraz swoich wspomnieniach związanych z szczypiorniakiem opowiadali m.in. olimpijczyk z lat 70-tych – Zygfryd Kuchta, medalista światowych zawodów piłki ręcznej lat 80-tych – Marek Pazdur oraz srebrny medalista mistrzostw świata, pełniący obecnie funkcję wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Sławomir Szmal. W wydarzeniu wzięli udział również dwaj zawodnicy reprezentacji Polski Antoni Doniecki i Piotr Jędraszczyk, którzy przybliżyli najmłodszym fanom zasady szczypiorniaka, a także rozdawali autografy.

 

Na uczestników czekały wyjątkowe upominki

 

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali okolicznościowe gadżety, w skład których wchodziły m.in. piłki i koszulki. Dodatkowo najmłodsi fani otrzymali vouchery, które mogą wymienić na bilety na Superpuchar Polski w piłce ręcznej. Nagrody zostały ufundowane przez Superligę sp. z o.o., Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Łódzki Związek Piłki Ręcznej.

Głównymi organizatorami imprezy byli Łódzki Związek Piłki Ręcznej oraz Uczniowski Klub Sportowy „ANILANA” Łódź.

 

Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24 już we wrześniu

 

7 września w łódzkiej Atlas Arenie zostaną rozegrane dwa spotkania na szczycie. W pierwszym z nich wystąpi kobiecy zespół mistrzyń Polski – KGHM Zagłębia Lubin, który zmierzy się KPR Gminy Kobierzyce. Z kolei w meczu o Superpuchar mężczyzn zobaczymy dwa topowe europejskie kluby ORLEN Wisłę Płock i Industrię Kielce. Starcia płocko-kieleckie od lat elektryzują fanów piłki ręcznej. To dwa kluby, które są potęgami nie tylko na rodzimym, ale i europejskim podwórku, mają w swoich składach wielu reprezentantów krajów, w tym medalistów Mistrzostw Świata i Europy.

 

Organizatorzy Superpucharu zapewniają, że rozegranie 7 września dwóch spotkań na najwyższym poziomie to nie wszystko. W planach jest sporo imprez towarzyszących, stref kibica oraz atrakcji dla dużych i małych sympatyków piłki ręcznej. Bilety na Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24 do nabycia już od 15 zł na Eventim.pl.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie