Magdalena Fręch poza turniejem! Brytyjka lepsza w ćwierćfinale

Tenis
Magdalena Fręch poza turniejem! Brytyjka lepsza w ćwierćfinale
Fot. PAP
Magdalena Fręch

Magdalena Fręch przegrała z Katie Boulter 2:6, 4:6 w ćwierćfinałowym meczu turnieju WTA w Nottingham. Spotkanie reprezentantki Polski z przedstawicielką gospodarzy zostało chwilowo przerwane przez deszcz.

Spotkanie od początku nie ukladało się po myśli Polki. Fręch została przełamana już w piątym gemie premierowego seta i musiała gonić swoją rywalkę. Brytyjka nie szczędziła siły w polu serwisowym i notowała asy, co nie ułatwiało zadania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Magiczny numer na plecach i ogromne oczekiwania. Oto "10" na Euro 2024!


Spotkanie zostało jednak przerwane z powodu deszczu, ale po dłuższej przerwie tenisistki wróciły do gry. Błyskawicznie kolejne przełamanie odnotowała Boulter, a Polka była w trudnej sytuacji. Kolejny wygrany gem sprawił, że to Brytyjka wygrała pierwszego seta ćwierćfinałowego meczu z Magdaleną Fręch.


W drugiej partii świetnym asem serwisowym premierowego gema zakończyła Fręch. Role się odwróciły, a Fręch przełamała Boulter. Polka miała okazję na kolejnego gema, ale tym razem powróciła do gry Brytyjka szybko rozstrzygając losy kolejnej partii i odpowiadając mocną grą, która pozwoliła na wygranie całego spotkania.

 

Fręch w Nottingham występuje także w deblu razem z Katarzyną Kawą. W środę polskie tenisistki awansowały do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z amerykańsko-chińskim duetem Ashlyn Kreuger i Shuai Zhang.

 

Magdalena Fręch - Katie Boulter 2:6, 4:6

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie