Duże wzmocnienie! Mistrz świata zagra w Zawierciu

Siatkówka
Duże wzmocnienie! Mistrz świata zagra w Zawierciu
fot. Instagram
Mobin Nasri

W przyszłym sezonie barwy Aluronu CMC Warta Zawiercie reprezentować będzie mistrz świata juniorów, Mobin Nasri. 21-letni Irańczyk wygrał na zeszłorocznym turnieju nagrodę dla najlepszego przyjmującego turnieju.

Mobin Nasri Mastanabad stawiał pierwsze kroki w Shahdabie Yazd, gdzie grał przez cztery sezony. Następnie po jednym roku spędził w Urmia Municipality VC i Paykanie Teheran. To właśnie z Tehereranu do PlusLigi przenosi się młody Irańczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polki znowu zwycięskie! Horror w pierwszym secie

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że w tak młodym wieku będę mógł walczyć w polskiej lidze, która jest jedną z najlepszych na świecie. Naprawdę podoba mi się Polska, a moim marzeniem od dzieciństwa była gra w PlusLidze - przekonuje Mobin Nasri w komunikacie na stronie Aluronu CMC Warta Zawiercie.

 

Młodzieżowe reprezentacje Iranu Nasri reprezentuje od 2021 roku, udało mu się w tym czasie zdobyć brązowy medal mistrzostw świata kadetów, srebrne mistrzostw Azji juniorów oraz mistrzostw Azji i złoty mistrzostw świata juniorów.

 

- Nagroda najlepiej przyjmującego na mistrzostwach świata juniorów mówi sama za siebie. Mobin trafia do nas jako jeden z najbardziej utalentowanych graczy globu na swojej pozycji. Przenosiny do Polski i gra w PlusLidze na pewno będą dla niego dużym przeskokiem, ale liczymy, że aklimatyzacja przebiegnie szybko, a treningi wśród graczy tak wysokiej klasy pomogą mu błyskawicznie się rozwijać - przyznaje prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran w oświadczeniu klubowym.

 

W zeszłym sezonie Aluron CMC Warta Zawiercie zajęła drugie miejsce w PlusLidze.

Mateusz Przyrowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie