Rewolucja w MKOl! Ważą się losy kolejnych igrzysk

E-sport
Rewolucja w MKOl! Ważą się losy kolejnych igrzysk
Fot. PAP
Thomas Bach

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zagłosuje w lipcu nad organizacją igrzysk w e-sporcie - poinformował w piątek przewodniczący tej organizacji Thomas Bach. MKOl wyraził nadzieję, że impreza stanie się największym możliwym osiągnięciem graczy na całym świecie.

MKOl badał e-sport od kilku lat, powołał w tym celu specjalną komisję. W 2021 roku opracowano wirtualną serię olimpijską, pilotażowe przedsięwzięcie w e-sporcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kibice opanowali Monachium przed meczem otwarcia! Co tam się dzieje!? (ZDJĘCIA)

 

"Dzięki organizacji igrzysk olimpijskich w e-sporcie MKOl robi duży krok naprzód i nadąża za tempem rewolucji cyfrowej. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, jak entuzjastycznie społeczność reprezentowana w naszej komisji ds. e-sportu zaangażowała się w tę inicjatywę. To kolejny dowód atrakcyjności marki olimpijskiej i wartości, które reprezentuje" - powiedział Bach na piątkowej konferencji prasowej.

 

Propozycja zarządu MKOl zostanie poddana pod głosowanie na sesji podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, które rozpoczną się 26 lipca. Trwają już poszukiwania potencjalnego gospodarza.

 

Bach powiedział, że w MKOl powstanie nowa struktura, która będzie całkowicie oddzielona od modelu organizacyjnego i finansowego tradycyjnych igrzysk olimpijskich.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie