Federacja potwierdziła. Rywale Świątek i Hurkacza nie zagrają na igrzyskach!

Karolina PotrykusInne

Rosyjska Federacja Tenisowa przekazała informację, że Andriej Rublow, Karen Chaczanow oraz Ludmiła Samsonowa nie wezmą udziału w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Co jest powodem rezygnacji znanych zawodników?

Rublow to jeden z najlepszych tenisistów świata. Obecnie zajmuje szóste miejsce w rankingu ATP i z pewnością byłby zagrożeniem podczas zbliżających się wielkimi krokami igrzysk olimpijskich. W Paryżu jednak nie wystąpi, co potwierdziła Rosyjska Federacja Tenisowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pokazali wideo z Djokoviciem. Wymowny obrazek, fani już wiedzą

 

Ale nie tylko on zdecydował się nie wziąć udziału w najważniejszej imprezie czterolecia. Zabraknie tam również Karena Chaczanowa oraz Ludmiły Samsonowej. Oznacza to, że Hubert Hurkacz będzie miał dwóch groźnych rywali mniej, a i Iga Świątek może skorzystać z nieobecności rywalki.

 

- Rublow, Chaczanow i Samsonowa nie zagrają na Olimpiadzie. Andriej musi dojść do siebie, gra wszystkie turnieje z rzędu. Ciało nie jest z żelaza - powiedział cytowany przez TASS szef Rosyjskiej Federacji Tenisowej - Shamil Tarpishchev.

 

Miejsce Rublowa być może zajmie Paweł Kotow, a Samsonowej - Anna Kalinska. Pewni udziału w Paryżu są Daniił Miedwiediew, Roman Safiullin, Daria Kasatkina, Jekaterina Aleksandrowa oraz Mirra Andriejewa. 

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie