Kto będzie reprezentować Polskę na siatkarskim turnieju IO w Paryżu? Poznaliśmy odpowiedź

Inne
Kto będzie reprezentować Polskę na siatkarskim turnieju IO w Paryżu? Poznaliśmy odpowiedź
fot. PAP/Leszek Szymański
Bartosz Łosiak i Michał Bryl to jedyny polski duet, który zagra w turnieju siatkówki plażowej na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024.

Polscy siatkarze plażowi odpadli w ćwierćfinale turnieju finałowego Pucharu Narodów rozegranym w łotewskiej Jurmali. Był to ostatni etap europejskich kwalifikacji olimpijskich. W tej sytuacji Polskę na igrzyskach Paryż 2024 w turnieju siatkówki plażowej reprezentować będzie jeden duet – Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Polskę w rywalizacji mężczyzn reprezentowały duety Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Maciej Rudol i Filip Lejawa. Do ćwierćfinału awansowali po zwycięstwie nad Szwajcarią i porażce z Norwegią w grupie. Ich rywalem w walce o półfinał byli Austriacy.

Zobacz także: Polski klub siatkarski podjął decyzję! Ten trener poprowadzi drużynę w historycznym sezonie

 

Biało-czerwoni przegrali oba spotkania. Rudol i Lejawa ulegli parze Timo Hammarberg i Moritz Pristauz-Telsnigg 0:2 (17:21, 14:21), natomiast Kantor i Zdybek ponieśli porażkę z duetem Christoph Dressler i Philipp Waller 0:2 (16:21, 12:21).

 

W piątek również w ćwierćfinale odpadły Polki, w składzie: Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz oraz Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Przegrały z Holenderkami.

 

W Pucharze Narodów walka toczy się między reprezentacjami narodowymi, które tworzą dwa duety z każdego kraju. Na każdy mecz składają się dwa spotkania, natomiast w przypadku remisu po ich zakończeniu zwycięzcę wyłania "złoty set". W turnieju finałowym w Jurmali wzięło udział 12 zespołów. Bilety do Paryża zdobędą jedynie zwycięzcy obu turniejów.

 

 

 

 

Bezpośrednią kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu, w których wystartują po 24 duety męskie i żeńskie, uzyskali mistrzowie świata z ubiegłego roku z Meksyku - Czesi i Amerykanki. Pewne miejsce mają także pary reprezentujące gospodarzy. Kolejnych 17 zostało obsadzonych na podstawie rankingu olimpijskiego, który został zamknięty w poniedziałek. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Polski Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie