Polacy nie zatrzymują się na mistrzostwach Europy! Kolejne medale

Inne
Polacy nie zatrzymują się na mistrzostwach Europy! Kolejne medale
fot. PAP
Justyna Iskrzycka

Świetny dzień Polaków na mistrzostwach Europy. W niedzielę Biało-Czerwoni sięgnęli po kolejne medale w węgierskim Szegedzie.

Trwają obecnie mistrzostwa Europy w kajakowym sprincie. Na imprezie w węgierskim Szegedzie startują między innymi Biało-Czerwoni, którzy do tej pory prezentowali się bardzo dobrze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Medalowa sobota w Szeged. Świetny dzień reprezentantów Polski w mistrzostwach Europy

 

W niedzielę polscy kibice mogli cieszyć się z kolejnych medalów. Najpierw po srebro w konkurencji dwójek na 500 metrów sięgnęły Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk. Polki przegrały na finiszu z Dunkami zaledwie o 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęły Węgierki.

 

Później wicemistrzostwem Starego Kontynentu mogli pochwalić się kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Arsen Śliwiński, którzy byli drudzy w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Polacy przegrali ze startującą pod neutralną flagą osadą Rosji o 0,17 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy.

 

Ogromny sukces zaliczyła Dorota Borowska, która zdobyła złoty medal w zmaganiach jedynek na 200 m. Pochodząca z Nowego Dworu Mazowieckiego zawodniczka pokonała Hiszpankę Anitę Jacome i startującą pod neutralną flagą Białorusinkę Julię Truszkinę.

 

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także kajakarze Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski i Sławomir Witczak, którzy zajęli drugie miejsce w rywalizacji K4 500 m. Polacy do zwycięzców Białorusinów stracili 0,05 sekundy, trzecie miejsce zajęli Włosi.

 

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie