Polska – Turcja. Ćwierćfinał Ligi Narodów siatkarek. Kiedy mecz? Kiedy grają Polki?

Robert MurawskiSiatkówka
Polska – Turcja. Ćwierćfinał Ligi Narodów siatkarek. Kiedy mecz? Kiedy grają Polki?
fot. FIVB
Polska zagra z Turcją w 1/4 finału Ligi Narodów siatkarek. Kiedy mecz? Data, godzina spotkania reprezentacji Polski w siatkówce.

Reprezentacja Polski siatkarek awansowała do turnieju finałowego Ligi Narodów. W spotkaniu ćwierćfinałowym Polki zagrają z Turcją. Kiedy następny mecz polskich siatkarek w VNL 2024? Kiedy grają Polki? Data i godzina meczu Polska – Turcja w ćwierćfinale Ligi Narodów siatkarek.

Polskie siatkarki bardzo dobrze zaprezentowały się w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów. Zajęły trzecie miejsce w tabeli z bilansem meczów 10–2 i 30 zdobytymi punktami. W ćwierćfinale Polki zmierzą się z reprezentacją Turcji. Drużyna ta zajęła szóstą pozycję, mając bilans spotkań 8–4 i 25 oczek na koncie.

Zobacz także: Liga Narodów siatkarek. Tabela fazy zasadniczej. Które miejsce zajęły Polki?

 

Drużyna trenera Stefano Lavariniego trafiła w ćwierćfinale na bardzo trudnego rywala. Turczynki bronią trofeum – triumfowały w VNL 2023, pokonując w finale reprezentację Chin 3:1. Polki zajęły wówczas trzecie miejsce. Turcja w poprzednim sezonie wygrała również mistrzostwa Europy, a najlepszą siatkarką obu imprez uznana została atakująca tej drużyny Melissa Vargas.

Kiedy mecz Polska - Turcja w ćwierćfinale Ligi Narodów 2024?

Turniej finałowy VLN zostanie rozegrany w dniach 20–23 czerwca w Bangkoku. Zagra w nim siedem czołowych drużyn fazy zasadniczej (Brazylia, Włochy, Polska, Chiny, Japonia, Turcja, USA) oraz Tajlandia w roli gospodarza.

 

Mecz Polska – Turcja to czwarty ćwierćfinał siatkarskiej Ligi Narodów 2024, będzie więc ostatnim starciem w tej rundzie. Mecz zaplanowano na piątek 21 czerwca – godzina 15.30 polskiego czasu.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie