Probierz nagle przemówił, ważne słowa. I ta deklaracja!

Probierz nagle przemówił, ważne słowa. I ta deklaracja!
fot. PAP
Probierz nagle przemówił, wymowne słowa. I ta deklaracja!

Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy mecz na Euro 2024 i obecnie przygotowuje się do drugiego starcia. W piątek "Biało-Czerwoni" zmierzą się z Austriakami, którzy - podobnie jak "Orły" - przegrali na inaugurację. Tymczasem selekcjoner Michał Probierz zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zwrócił się do kibiców, a także złożył ważną deklarację.

Reprezentacja Polski awansowała na Euro 2024 poprzez baraże. To konsekwencja całkowicie nieudanych eliminacji, które rozpoczął Fernando Santos, a dokończył Michał Probierz. Kiedy już "Orły" znalazły się na mistrzostwach, trafiły do bardzo trudnej grupy. Przypomnijmy - rywalami Polaków są Holendrzy, Austriacy i Francuzi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińcy rozczarowali! Efektowne zwycięstwo Rumunii na Euro 2024


W pierwszej kolejce podopieczni Michała Probierza zmierzyli się z "Oranje". Zaczęli to spotkanie świetnie - od bramki Adama Buksy. Holendrzy konsekwentnie jednak budowali kolejne akcje i ostatecznie wygrali 2:1. Pomimo porażki, Polacy zebrali dobre recenzje za swój występ.


Kolejne spotkanie "Biało-Czerwoni" rozegrają w piątek. Tym razem ich rywalami będą Austriacy, którzy w poniedziałek przegrali 0:1 z Francją. I dla jednych, i dla drugich będzie to kluczowy mecz. Porażka sprawi, że wyjście z grupy stanie się ekstremalnie trudne, a być może nawet niemożliwe.


W obu obozach panuje więc pełna koncentracja. Pomimo tego selekcjoner Michał Probierz znalazł czas i chęci, aby zwrócić się do kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wtorkowy poranek trener napisał:


"W imieniu zawodników i sztabu dziękujemy wam za wsparcie na stadionie i przed tv. Zrobimy wszystko, żeby zostać jak najdłużej na tym turnieju. Jesteście naszym 12. zawodnikiem i nie ma rzeczy niemożliwych, jak będziemy wszyscy razem" - ogłosił Probierz.


Kibiców szczególnie cieszyć może deklaracja. Selekcjoner podkreślił bowiem, że on i drużyna zrobią wszystko, aby pozostać na turnieju jak najdłużej. To oznacza chęć wyjścia z grupy.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie