PZPN wydał ważny komunikat. Chodzi o kluczowy mecz

Piłka nożna
PZPN wydał ważny komunikat. Chodzi o kluczowy mecz
fot. PAP
PZPN wydał ważny komunikat. Chodzi o kluczowy mecz

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że podjęta została decyzja w sprawie terminu rozegrania meczu o Superpuchar Polski.

Zgodnie z informacjami podanymi przez profil PZPN, mecz o Superpuchar Polski rozegrany zostanie 7 lipca. W spotkaniu zmierzą się mistrz Polski, Jagiellonia Białystok i zdobywca Pucharu Polski, Wisła Kraków. Tradycyjnie, gospodarzem spotkania będzie mistrz Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważna informacja przed meczem Polski na Euro! Jest oficjalne potwierdzenie

 

Jagiellonia Białystok trzykrotnie wcześniej stawała na podium ekstraklasy, ale dopiero w 2024 roku po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo. Białostoczanie wygrali superpuchar raz, w 2010 roku.

 

Grająca na zapleczu Ekstraklasy Wisła Kraków sensacyjnie zdobyła Puchar Polski, pokonując w finale Pogoń Szczecin. To pierwszy raz, gdy wygrał zespół spoza pierwszego poziomu rozgrywek od 1996, kiedy zwyciężył drugoligowy Ruch Chorzów.

 

Pełna treść komunikatu PZPN:


"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski zostanie rozegrany w niedzielę, 7 lipca 2024 roku. Gospodarzem spotkania, jako mistrz Polski w sezonie 2023/2024, będzie Jagiellonia Białystok, a gościem zdobywca Fortuna Pucharu Polski – Wisła Kraków. Informacja o godzinie rozpoczęcia meczu zostanie podana w osobnym komunikacie".

Mateusz Przyrowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie