Niemal rok przerwy i koniec! Rywalka Świątek wraca do gry, jest reakcja Polki

Mateusz TudekTenis
Niemal rok przerwy i koniec! Rywalka Świątek wraca do gry, jest reakcja Polki
Fot. PAP
Niemal rok przerwy i koniec! Rywalka Świątek wraca do gry, jest reakcja Polki

Po 10 miesiącach rozbratu z tenisem spowodowanego kontuzją na kort powraca Karolina Muchova. Czeszka zapowiedziała swoje starty w WTA w Eastbourne oraz na Wimbledonie. Na powrót 27-latki do rywalizacji pozytywnie zareagowała Iga Świątek, która skomentowała wpis rywalki.

"10 miesięcy, ale w końcu - do zobaczenia na turniejach Eastbourne & Wimbledon" - napisała Muchova na platformie X. Urodzona w Ołomuńcu zawodniczka opatrzyła wpis materiałem wideo z okresu rehabilitacji i powrotu do treningów. "Dobrze mieć cię z powrotem" - takimi słowami na post Czeszki odpowiedziała Świątek. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Dominowała w światowym tenisie tuż przed Igą Świątek. Teraz wraca na kort

 

 

Przypomnijmy, że Muchova była rywalką Polki w finale Roland Garros 2023. Wówczas górą była tenisistka z Raszyna. Poza tym 27-latka ma za sobą występy w półfinałach Australian Open (2021) i US Open (2023). Najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana na ósmym miejscu. Na swoim koncie ma jedno zwycięstwo w turnieju tej rangi. W 2019 roku triumfowała w Seulu. 

 

Dobrze rozwijającą się karierę Czeszki spowolniła jednak kontuzja, której nabawiła się w zeszłym roku. Uraz nadgarstka okazał się na tyle poważny, że tenisistka na początku roku poddała się operacji. Wszystko wskazuje na to, że po kontuzji nie ma już śladu. Niebawem przekonamy się, czy Muchova będzie w stanie wrócić do dawnej dyspozycji. 

 

Turniej WTA w Eastbourne ruszy 24 czerwca. Tenisistki będą rywalizowały na kortach trawiastych. Na tej samej nawierzchni 1 lipca rozpocznie się wielkoszlemowy Wimbledon. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie