Euro 2024: Słowacja - Ukraina. Relacja live i wynik na żywo

Piłka nożna

Słowacja - Ukraina to pierwszy piątkowy mecz Euro 2024. Relacja live i wynik na żywo z meczu Słowacja - Ukraina na Polsatsport.pl.

Słowacja sprawiła największą bodaj dotychczas niespodziankę, zwyciężając Belgię 1:0. Z kolei drużyna trenera Serhija Rebrowa doznała wysokiej porażki z Rumunią 0:3.

 

"Słowacy mają dobrze zorganizowany zespół. Wiedzą, co robić na boisku. Dobrze naciskają, kompaktowo bronią i mają skuteczne kontrataki" - ocenił ukraiński pomocnik Wołodymyr Brażko, który według prognoz ma pojawić się w wyjściowym składzie w miejsce Tarasa Stepanenki.

 

Ukraińcy zdają sobie doskonale sprawę, że nawet każda strzelona bramka może dać choć chwilę wytchnienia żołnierzom walczącym na froncie z rosyjskim okupantem. Jednym ze źródeł sukcesu w meczu ze Słowakami ma być postawienie na młodszych piłkarzy i wykorzystanie faktu, że średnia wieku wyjściowej "11" rywali w meczu z Belgią wyniosła ponad 30 lat, a trzon zespołu stanowią 37-latkowie Peter Pekarik i Juraj Kucka oraz 35-letni bramkarz Martin Dubravka.

 

Średnia wieku Ukraińców była 4,5 roku niższa, a w piątek może się jeszcze zmniejszyć.

 

"Na papierze byliśmy już faworytem w spotkaniu z Rumunią i nic z tego nie wyszło. Kompletnie zawaliliśmy ten mecz. Na szczęście przed nami jeszcze dwie okazje, by poprawić swoją sytuację i odbiór naszych występów" - podkreślił ukraiński napastnik Artem Dowbyk.

Euro 2024: Słowacja - Ukraina. Relacja live i wynik na żywo

Relacja live i wynik na żywo z meczu Słowacja - Ukraina na Polsatsport.pl od 15:00.

Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie