Finał Ligi Narodów siatkarek: Włochy – Japonia. Gdzie obejrzeć? Kiedy mecz? Transmisja TV i stream online

Robert MurawskiSiatkówka
Finał Ligi Narodów siatkarek: Włochy – Japonia. Gdzie obejrzeć? Kiedy mecz? Transmisja TV i stream online
fot. FIVB
Włochy zagrają z Japonią - finał Ligi Narodów siatkarek 2024. Kiedy mecz? Data, godzina, transmisja TV.

Siatkarki reprezentacji Włoch zmierzą się z Japonią w finale Ligi Narodów. Kto wygra tę prestiżową imprezę? Gdzie obejrzeć finał VNL 2024? O której godzinie rozpocznie się to spotkanie? Transmisja meczu Włochy – Japonia w Polsacie Sport 2 i na Polsat Box Go.

Reprezentacja Włoch zajęła drugie miejsce w fazie interkontynentalnej (mecze 10–2, 31 punktów). Na turnieju finałowym w Bangkoku wyeliminowały w ćwierćfinale reprezentację Stanów Zjednoczonych, wygrywając 3:0. W półfinale pewnie pokonały Polskę 3:0. W obu spotkaniach błyszczała Paola Egonu, która przeciwko Amerykankom wywalczyła 20 oczek, a w starciu z Polkami – 22.

Zobacz także: Decydował tie-break! Zacięte starcie polskich siatkarzy w Lidze Narodów

 

Japonki zajęły piątą pozycję w tabeli VNL 2024 (mecze 8–4, 25 punktów). W ćwierćfinale pokonały reprezentację Chin 3:0, a w półfinale sensacyjnie ograły Brazylię 3:2. Siatkarki z Japonii przerwały serię 13 zwycięstw niepokonanych w tej edycji Ligi Narodów Brazylijek.

 

Liga Narodów siatkarek po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 roku, zastępując rozgrywane w latach 1993–2017 World Grand Prix. Dotychczasowe edycje wygrały reprezentacje USA (2018, 2019, 2021), Włoch (2022) oraz Turcji (2023). Włoszki mają więc już triumf swym na koncie, a Japonki we wcześniejszych edycjach nie zdobyły medalu. Kto wygra VNL 2024?

 

Kiedy mecz Włochy – Japonia w finale Ligi Narodów?

 

Transmisja meczu Włochy – Japonia w finale Ligi Narodów siatkarek w niedzielę 23 czerwca o godzinie 15.20 w Polsacie Sport 2 i na Polsat Box Go.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie