Hajto ostro o polskich obrońcach. Nie zostawił suchej nitki! "Największe zagrożenie"

Hajto ostro o polskich obrońcach. Nie zostawił suchej nitki! "Największe zagrożenie"
fot. PAP/EPA/Polsat Sport
Hajto ostro o polskich obrońcach. Nie zostawił suchej nitki! "Największe zagrożenie"

Reprezentacja Polski jako pierwsza odpadła z Euro 2024. Po porażce 1:3 z Austrią podopieczni Michała Probierza stracili matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. W programie Cafe Euro Cast nasz ekspert Tomasz Hajto największe pretensje za klęskę miał do obrońców. Nie pozostawił na nich suchej nitki.

Reprezentacja Polski rozbudziła nadzieje kibiców meczem z Holandią. Dłuższymi fragmentami nasi piłkarze potrafili grać z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Ostatecznie podopieczni Michała Probierza przegrali jednak 1:2 i w piątkowym starciu z Austrią byli już na musiku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wysoka wygrana i zapewniony awans. Portugalia wzorowo wykonała zadanie na Euro 2024

 

"Biało-Czerwoni" nie zdołali pokonać ekipy Ralfa Rangnicka, która wygrała 3:1. To - w połączeniu z remisem Holandii z Francją - oznaczało koniec mistrzostw dla Polski. Nasza kadra, jako pierwsza spośród wszystkich uczestników, straciła szansę na awans do fazy pucharowej. 

 

W niedzielnym programie Cafe Euro Cast Tomasz Hajto nie pozostawił suchej nitki na polskich obrońcach, omawiając występy "Orłów". 

 

- Czasami miałem pretensje do Szczęsnego, ale musiałem go publicznie przeprosić. Największym zagrożeniem dla niego są polscy obrońcy. Są nieobliczalni. Trudno budować fundament drużyny, jeżeli masz trzech obrońców, po których nigdy nie wiesz, czego się spodziewać - grzmiał były reprezentant Polski. 

 

- Co z tego, że stwarzasz dobre okazje z przodu, skoro nie masz pewności z tyłu. Trener zawsze musi mieć z tyłu głowy, że najpewniej stracimy bramkę - dodał Hajto. 

 

W ostatniej kolejce fazy grupowej Polacy zagrają z Francją. Ten mecz zaplanowano na wtorek na godzinę 18:00. 

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie