Polak ukarany dyskwalifikacją i... pracami społecznymi. Szokująca decyzja sędziów

Mateusz TudekMoto
Polak ukarany dyskwalifikacją i... pracami społecznymi. Szokująca decyzja sędziów
Fot. Instagram
Tymoteusz Kucharczyk

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas weekendu wyścigowego serii GB3 Championship na węgierskim Hungaroringu. Tymoteusz Kucharczyk w pierwszym z trzech wyścigów ukończył rywalizację na drugim miejscu. Ten wynik powtórzył w drugim starcie. Polski kierowca długo jednak nie cieszył się z miejsca na podium, gdyż został zdyskwalifikowany z powodu awarii gaśnicy w samochodzie. To nie koniec kar dla 18-latka. Czekają go bowiem jeszcze... prace społeczne.

Weekend na Węgrzech rozpoczął się bardzo dobrze dla Polaka. Kucharczyk zajął drugie miejsce w wyścigu i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej GB3. W drugim starcie ponownie uplasował się na drugiej lokacie. Wtedy jednak delegat techniczny postanowił przyjrzeć się jego samochodowi. Okazało się, że w bolidzie Polaka pojawił się problem z gaśnicą, który naruszał regulamin. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne zwycięstwo Maxa Verstappena 

 

- Zostałem zdyskwalifikowany z wyników drugiego wyścigu z powodu awarii gaśnicy. System aktywował się samoistnie przy wyjściu z ostatniego zakrętu na okrążeniu formującym, zatem nie miałem możliwości zjazdu do alei serwisowej. Zdecydowaliśmy się kontynuować wyścig, ale sędziowie uznali samochód za niezgodny z regulaminem podczas kontroli po wyścigu - napisał na platformie X Kucharczyk. 

 

Dyskwalifikacja to nie jedyna kara, jaką został obciążony 18-latek. Polski kierowca będzie musiał odbyć prace społeczne podczas następnego weekendu wyścigowego GB3. Kolejna runda mistrzostw odbędzie się 13-14 lipca na torze Zandvoort w Holandii. O tym, na czym owe prace będą polegały, zdecydują organizatorzy tych zawodów. 

 

W trzecim wyścigu na Hungaroringu Kucharczyk zderzył się z jednym z rywali. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że Polak nie był w stanie ścigać się o najwyższe lokaty. Ostatecznie ukończył zmagania na 17. pozycji.  

 

Przypomnijmy, że Kucharczyk był liderem klasyfikacji generalnej GB3. Na swoim koncie ma już trzy wygrane wyścigi. Straty punktowe sprawiły jednak. że 18-latek spadł na trzecią pozycję. Do końca sezonu zostało 12 wyścigów na czterech torach. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie