Polska - Kuba. Relacja live i wynik na żywo Ligi Narodów siatkarzy

Polscy siatkarze zagrają z Kubańczykami w kolejnym meczu Ligi Narodów w Słowenii. Kto wygra to spotkanie? Kiedy mecz? O której godzinie? Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Kuba na Polsatsport.pl.

Siatkarze prowadzeni przez Nikolę Grbicia idą jak burza w dotychczasowym turnieju. W Lublanie bez straty seta pokonali już Włochów oraz Argentyńczyków. Teraz przyszedł czas na temperamentnych Kubańczyków, którzy z pewnością nie będą chcieli odpuścić, bowiem zwycięstwem albo porażką 2:3 mogą zapewnić sobie awans do turnieju finałowego. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Transfer na szczycie siatkarskiej ligi! Fornal rozstał się z klubem i wzmocnił ekipę największego rywala

 

Obecnie rywale Polaków zajmują w nim dziewiąte miejsce, niepremiowane awansem. Aby zdobyć przepustkę do gry w w finałach, musieliby wyprzedzić w tabeli Argentyńczyków, do których tracą punkt. Potrzebne im są również kiepskie wyniki Serbów. Biało-Czerwoni są wiceliderami rozgrywek.

 

Turniej finałowy zostanie zorganizowany w dniach 27–30 czerwca w Łodzi. Zagra w nim siedem czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz Polska w roli gospodarza.

 

Siatkarze z Ameryki Środkowej w stolicy Słowenii rozegrali trzy mecze. Dwa z nich - z Serbią i Słowenią - zakończyły się porażką 2:3. Z Bułgarią Kubańczycy wygrali bez straty seta.

 

Rywalizacja w fazie grupowej trwa od 21 maja do 23 czerwca, w tym okresie każda z 16 drużyn weźmie udział w trzech turniejach, podczas których rozegra po dwanaście spotkań. Odbędzie się sześć turniejów, na których zostanie rozegranych łącznie 96 meczów.


Lokalizacje turniejów:


- Antalya (Turcja),
- Rio de Janeiro (Brazylia),
- Fukuoka (Japonia),
- Ottawa (Kanada),
- Lublana (Słowenia),
- Pasay (Filipiny).

 

Liga Narodów siatkarzy po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 roku, zastępując rozgrywaną w latach 1990–2017 Ligę Światową. Poprzednią edycję wygrała reprezentacja Polski, która w finale rozegranym w Gdańsku pokonała Stany Zjednoczone.


Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Kuba na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 13:00.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie