Iga Świątek wskazała kluczowy moment meczu. "Julia to wykorzystała"

Iga Świątek
Iga Świątek wskazała kluczowy moment meczu. "Julia to wykorzystała"
Fot. PAP
Iga Świątek

Iga Świątek wskazała kluczowy moment przegranego meczu trzeciej rundy Wimbledonu. Polska tenisistka mierzyła się z Kazaszką - Julią Putincewą, która okazała się lepsza po trzech setach spotkania.

W sobotni wieczór Julia Putincewa postawiła Idze Świątek trudne warunki na wimbledońskim korcie. Choć Polka wygrała pierwszego seta, w kolejnych dwóch lepsza była Kazaszka. Ostatecznie to Putincewa triumfowała, zwyciężając 2:1 (3:6, 6:1, 6:2). Co jako przyczynę porażki wskazała sam tenisistka?


- Ogólnie wydaje mi się po prostu, że mój poziom mocno spadł. Sama czułam jakbym trochę nie miała energii, aby dalej grać na takiej intensywności, a Julia od razu to wykorzystała. Później gdy dałam jej wejść w mecz, to nie było już tak łatwo odzyskać inicjatywę. Niestety wymknął mi się ten mecz spod kontroli - powiedziała Iga Świątek w rozmowie z Tomaszem Lorkiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek - Julia Putincewa. Skrót meczu (WIDEO)


Polska tenisistka miała okazję również zobaczyć na żywo ostatni mecz Andy'ego Murray - legendarnego zawodnika, który został pożegnany przez własną publicznością na korcie centralnym Wimbledonu. Jak Świątek ocenia jego tenisowy dorobek oraz jak na nią wpłynął?


- Jego historia jest naprawdę inspirująca i nie chodzi o tytuły, a o to jak walczył mimo przeciwności i kontuzji, które były poważne i kończyły się operacjami. Bez wątpienia jest to jeden z tych zawodników, na których warto spojrzeć w momentach gdy jest ciężko, aby zobaczyć, że się da - podsumowała tenisistka.


Do tej pory obie zawodniczki mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Za każdym razem wygrywała Świątek aż do sobotniego wieczoru na Wimbledonie.


Cała rozmowa Igi Świątek z Tomaszem Lorkiem w materiale wideo.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie