Wimbledon: Tomasz Berkieta - Pavle Marinkov. Relacja live i wynik na żywo

Robert IwanekTenis

W sobotę (6 lipca) walkę w juniorskim Wimbledonie rozpocznie Tomasz Berkieta. Rywalem Polaka w pierwszej rundzie turnieju będzie Australijczyk Pavle Marinkov. Relacja live i wynik na żywo z meczu Tomasz Berkieta - Pavle Marinkov w Polsatsport.pl.

Urodzony w Warszawie 17-latek zachwycił tenisowy świat w czerwcu tego roku, dochodząc w pięknym stylu do finału juniorskiego Rolanda Garrosa. Tam młodemu Polakowi nie udało się niestety wygrać, gdyż lepszy okazał się Kaylan Bigun (4:6, 6:3, 6:3), ale Berkieta wlał w serca polskich kibiców nadzieje, że w najbliższej przyszłości polski singiel nie będzie stał wyłącznie Hubertem Hurkaczem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Świątek. Kim jest młody Polak, który zagrał w finale Roland Garros?

 

Na londyńskich kortach Tomasz Berkieta rozstawiony jest z czwórką, więc można śmiało powiedzieć, że należy do ścisłego grona faworytów turnieju. Czy wytrzyma presję i pokaże, że finał z Paryża nie był tylko jednorazową eksplozją formy?

 

Pierwszym rywalem Polaka w juniorskim Wimbledonie będzie Pavle Marinkov. Australijczyk jeszcze na początku roku był na wysokim, 16. miejscu w juniorskim rankingu ITF, ale po kilku nie najlepszych występach spadł w nim na 50. pozycję (Berkieta sklasyfikowany jest na 7. pozycji). Marinkov na zwycięstwo czeka od 29 maja, a tuż przed Wimbledonem przegrywał nie tylko w rywalizacji seniorskiej, ale i juniorskiej. Z tak znakomitego w wykonaniu Tomasza Berkiety French Open odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając w trzech setach z Jegorem Plesziwcewem. Czy przełamie złą passę w starciu z Polakiem?

 

Relacja live i wynik na żywo z meczu Tomasz Berkieta - Pavle Marinkov w Polsatsport.pl. Polsko-australijska rywalizacja będzie trzecim pojedynkiem na korcie numer 10. Transmisje z tego kortu będzie można oglądać na Polsatsport.pl.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie