Dwa rekordy świata jednego dnia! Niesamowite sceny w Paryżu

Andrzej AdamiecInne
Dwa rekordy świata jednego dnia! Niesamowite sceny w Paryżu
fot. Polsat Sport
Dwa rekordy świata pobite jednego dnia

W niedzielę odbył się mityng Diamentowej Ligi w Paryżu. Najpierw podczas rywalizacji w stolicy Francji rekord świata w skoku wzwyż pobiła Jarosława Mahuczich, a później Faith Kipyegon o siedem setnych sekundy poprawiła najlepszy wynik w historii biegu na 1500 metrów.

Podczas niedzielnego mityngu Diamentowej Ligi kibice nie mogli narzekać na brak emocji. W trakcie rywalizacji w Paryżu, która odbyła się na kilkanaście dni przed startem tegorocznych igrzysk olimpijskich, pobite zostały aż dwa rekordy świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Blisko 37 lat i koniec! Ukrainka pobiła niesamowity rekord świata

 

Najpierw na kartach historii lekkiej atletyki zapisała się Jarosława Mahuczich. Pochodząca z Ukrainy zawodniczka pobiła rekord świata w skoku wzwyż. Sportsmanka zza wschodniej granicy Polski najpierw skoczyła 2,07, a chwilę później już w pierwszej próbie pokonała wysokość 2,10. Tym samym pobiła rekord świata, który 37 lat temu ustanowiła Stefka Kostadinowa, skacząc 2.09.

 

 

Później natomiast z ogromnego osiągnięcia mogła cieszyć się Faith Kipyego. Kenijka wygrała bieg na 1500 metrów, pokonując ten dystans w czasie 3:49.04. Tym samym Kipyego poprawiła rekord świata, który wcześniej należał... do niej. Pochodząca z Bomet zawodniczka ustanowiła najlepszy wynik globu w czerwcu 2023 roku podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Wtedy przebiegła 1500 metrów w czasie 3.49.11.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie