Mimo że odpadła, zachwycała oko. Oto najlepsze zagrania Igi Świątek na Wimbledonie 2024

Mimo że odpadła, zachwycała oko. Oto najlepsze zagrania Igi Świątek na Wimbledonie 2024
fot. PAP
Iga Świątek

Iga Świątek pożegnała się z Wimbledonem już na etapie trzeciej rundy. Polka uległa Julii Putincewej 6:3, 1:6, 2:6. W tej edycji wiele akcji z udziałem raszynianki cieszyło jednak oczy. Zobacz 10 najlepszych zagrań Świątek na Wimbledonie 2024.

Julia Putincewa okazała się zbyt mocna dla Polki po raz pierwszy w karierze. Panie spotykały się już piąty raz, ale po raz pierwszy na turnieju wielkoszlemowym. I choć Świątek pewnie wygrała pierwszego seta, później było już tylko gorzej. W pozostałych dwóch partiach raszynianka zdołała ugrać jedynie trzy gemy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek stanowczo! Mówi o błędzie, którego nigdy nie popełni

 

Wcześniej jednak gra Polki dawała wiele nadziei na najlepszy występ w jej seniorskiej karierze. Rok temu rywalizację zakończyła na etapie ćwierćfinału, przegrywając w trzech setach z Eliną Switoliną. Wielu liczyło, że w obecnej edycji najlepsza tenisistka świata dorówna temu wynikowi albo nawet go poprawi. Tak się jednak nie stanie.

 

Przed spotkaniem z Putincewą Polka rozegrała dwa mecze: w pierwszej rundzie w Sofią Kenin, a w drugiej - z Petrą Martić. W obu nie straciła seta, a jej gra sprawiała kibicom wiele radości. 

10 najlepszych zagrań Świątek na Wimbledonie 2024:

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie