Bartosz Bednorz skomentował brak powołania na IO. "Mam jedną prośbę..."

Karolina PotrykusInne

W niedzielę Nikola Grbić ogłosił reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie. Ku zaskoczeniu wielu ekspertów zabrakło w nim miejsca dla Bartosza Bednorza. Teraz siatkarz postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Na ten moment czekali niemal wszyscy kibice w Polsce. Selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić ogłosił skład reprezentacji Polski na igrzyska w Paryżu. Znalazło się w nim 12 zawodników oraz jeden rezerwowy, tzw. "joker medyczny".

 

ZOBACZ TAKŻE: 12 lat od historycznego sukcesu polskich siatkarzy. Pamiętasz ten skład?

 

Sporym zaskoczeniem był brak powołania dla Bednorza. Przyjmujący kadry świetnie spisywał się w tym sezonie reprezentacyjnym, często prowadząc grę Biało-Czerwonych, gdy nie wszystko wychodziło tak, jak powinno.

 

W kadrze zamiast niego znaleźli się za to Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon oraz Aleksander Śliwka. Jako rezerwowy na igrzyska pojedzie atakujący Bartłomiej Bołądź.

 

Odpadnięcie na ostatniej prostej jest dla sportowca wyjątkowo bolesne. Nie ukrywa tego również Bednorz, który rywalizację w Paryżu będzie musiał oglądać w telewizji. W poniedziałek siatkarz zamieścił w mediach społecznościowych wzruszający wpis.

 

 

"Dziękuję za wszystko. Dziękuję za setki waszych wiadomości. Mam tylko jedną prośbę… Trzymajcie kciuki za chłopaków, bo zasługują na wszystko co najlepsze" - napisał przyjmujący pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie.

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca. Biało-Czerwoni znaleźli się w grupie B, w której będą rywalizowali z Egiptem, Brazylią i Włochami.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie