Mocny transfer Radomki! Siatkarka reprezentacji Polski wzmocni drużynę

Robert MurawskiSiatkówka
Mocny transfer Radomki! Siatkarka reprezentacji Polski wzmocni drużynę
fot. Cyfrasport
Kamila Witkowska zagra w klubie MOYA Radomka Radom.

Barw MOYA Radomki Radom w sezonie 2024/2025 bronić będzie środkowa reprezentacji Polski Kamila Witkowska. Siatkarka zmienia klub po trzech sezonach gry w ŁKS Commercecon Łódź.

Kamila Witkowska z domu Ganszczyk, swą karierę seniorską rozpoczęła w Zawiszy Sulechów. Później grała w klubach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (2013–15), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (2015–17), DevelopRes Rzeszów (2017–20), #VolleyWrocław (2020–21) oraz ŁKS Commercecon Łódź (2021–24).

Zobacz także: Magdalena Stysiak jednak zmieni klub? Pojawiły się nowe okoliczności

 

Przełomowym momentem w karierze siatkarki był okres gry w zespole DevelopRes SkyRes Rzeszów, którym zdobyła brązowy i srebrny medal Tauron Ligi. Po trzech latach w rzeszowskim klubie, przyszedł czas na zmianę. Sezon 2020/21 rozpoczęła w #VolleyWrocław, zdobywając z wrocławskim zespołem srebro PreZero Grand Prix PLS 2020. W trakcie rozgrywek 2020/21 przeniosła się do drużyny ŁKS Commercecon. Z tym zespołem Witkowska wywalczyła m.in. mistrzostwo Polski 2023.

 

Nowa zawodniczka Radomki ma już za sobą dziesięć sezonów w ekstraklasie siatkarek. Rozegrała łącznie 241 meczów, w których zdobyła 2113 punktów.

 

 

 


Witkowska od wielu sezonów występuje w reprezentacji Polski. W tym roku znalazła się w kadrze, która wywalczyła brązowy medal Ligi Narodów.

 

– Doświadczenie zdobyte przez lata gry na siatkarskich parkietach, to z pewnością jeden z licznych atutów Kamili. Dwukrotny brąz, srebro oraz złoto Mistrzostw Polski, a także czterokrotne srebro Tauron Pucharu Polski świadczą o jej wyjątkowo wysokim poziomie umiejętności siatkarskich ale także o obyciu w meczach o większą stawkę. Jestem przekonany, że tak wszechstronna zawodniczka pomoże drużynie w osiągnięciu zamierzonych celów. Bardzo cieszymy się że Kamila dołączyła do naszego zespołu – powiedział dyrektor zarządzający klubu Łukasz Kruk, cytowany przez stronę radomka.com.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie