Polska przegrała z USA na mistrzostwach świata

Zimowe
Polska przegrała z USA na mistrzostwach świata
Polska przegrała z USA na mistrzostwach świata

Maryna Gąsienica-Daniel, Piotr Habdas, Magdalena Łuczak i Stanisław Sarzyński przegrali z USA 1:3 w 1/8 finału drużynowego slalomu giganta równoległego, pierwszej konkurencji rozpoczętych w austriackim Saalbach-Hinterglemm mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim.

Najpierw teoretycznie najmocniejsza w polskiej ekipie Gąsienica-Daniel zdecydowanie przegrała z Paulą Moltzan. Do remisu doprowadził Habdas, pokonując Rivera Radamusa, który popełnił błąd na jednej z bramek. Dwa ostatnie pojedynki rozstrzygnęli już na swoją korzyść broniący tytułu Amerykanie - Łuczak nieznacznie przegrała z Niną O'Brien, a 18-letni Sarzyński z Isaiahem Nelsonem.

 

W środę w mistrzostwach jest dzień przerwy, a w czwartek o medale będą rywalizowały kobiety w supergigancie. Do tej konkurencji zgłoszona jest Gąsienica-Daniel.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie