FC Barcelona górą na wyjeździe. Kolejne punkty zespołu Polaków

FC Barcelona z Robertem Lewandowskim i Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonała UD Las Palmas 2:0 w wyjazdowym meczu 25. kolejki hiszpańskiej La Liga. Do bramki gospodarzy trafiali Dani Olmo i Ferran Torres. Kataloński klub wrócił tym samym na prowadzenie w ligowej tabeli.
Od początku spotkania z szarżą na bramkę Wojciecha Szczęsnego ruszyli piłkarze Las Palmas. Polak musiał bronić się przed strzałem już w trzeciej minucie, ale arbiter odgwizdał spalonego. Zaledwie minutę później przed szansą stanął Robert Lewandowski, ale jego strzał okazał się niecelny.
Barcelona długo nie potrafiła wyjść z przewagą pod bramkę rywala i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie na boisku w miejsce Fermina Lopeza zaprezentował się Dani Olmo i ta zmiana okazała się niezwykle trafna.
ZOBACZ TAKŻE: Moder pomógł Feyenoordowi! Ważna wygrana
Hiszpan rozegrał piłkę z Lamine Yamalem i nie miał żadnych wątpliwości przy uderzeniu. To właśnie Olmo w 62. minucie spotkania otworzył wynik meczu i dał swojej drużynie prowadzenie.
Swoich szans próbowali jeszcze Lewandowski i Yamal. Polak miał kilka dogodnych sytuacji, ale za każdym razem piłki przelatywały nad bramką lub wyłapywał jej golkiper gospodarzy. Jeszcze w 80. minucie dogodną okazję miało Las Palmas i to ten zespół spodziewał się podyktowania rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym.
Arbiter długo analizował sytuację z wozem VAR, podbiegł do monitora, ale przed przewinieniem dostrzegł spalonego w ekipie gospodarzy.
Po wielu przerwach sędzia postanowił doliczyć jeszcze osiem minut i ten czas znacznie lepiej wykorzystała Barcelona. Do piłki dopadł Ferran Torres. Niewiele się namyślając uderzył z całej siły i trafił prosto do siatki.
UD Las Palmas - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Bramki: Dani Olmo 62, Ferran Torres 90+5
UD Las Palmas: Jasper Cillessen - Viti (Valentin Pezzolesi 85), Alex Suarez, Mika Marmol, Alex Munoz - Javi Munoz, Dario Essugo (Jose Campana 67), Stefan Bajcetic (Benito Ramirez 85) - Sandro Ramirez, Oliver McBurnie (Jaime Mata 67), Alberto Moleiro (Manuel Fuster 67).
FC Barcelona: Wojciech Szczęsny - Jules Kounde, Eric Garcia, Pau Cubarsi, Alex Balde - Marc Casado, Pedri (Frenkie De Jong 85) - Lamine Yamal (Ferran Torres 85), Raphinha (Gerard Martin 90+7), Fermin Lopez (Dani Olmo 46) - Robert Lewandowski.
Żółte kartki: Alex Suarez - Frenkie De Jong.
Przejdź na Polsatsport.pl