Wielki powrót Messiego. Właśnie to ogłosili

Piłka nożna

Lionel Messi, który z powodu kontuzji opuścił marcowe mecze reprezentacji Argentyny, został powołany do szerokiej kadry na czerwcowe spotkania eliminacji mistrzostw świata z Chile i Kolumbią. Broniący tytułu "Albicelestes" są już pewni awansu na piłkarski mundial 2026.

Wielki powrót Messiego. Właśnie to ogłosili
fot. PAP/EPA
Leo Messi wróci do kadry narodowej

Wstępna kadra Argentyny liczy 28 zawodników. Wyjazdowy mecz z Chile odbędzie się 6 czerwca, a spotkanie u siebie z Kolumbią - pięć dni później.

 

ZOBACZ TAKŻE: Infantino rozwścieczył działaczy. Spóźnił się na ważny kongres

 

Uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Messi nie zagrał w marcu z Urugwajem (1:0) i Brazylią (4:1), ale jego koledzy i tak zdołali przypieczętować awans na MŚ w USA, Kanadzie i Meksyku.

 

Przerwa w występach trwała dwa tygodnie. Pod koniec marca Messi wrócił do gry w Interze Miami i od tego czasu strzelił dla tej drużyny sześć goli we wszystkich rozgrywkach.

 

Prawie 38-letni piłkarz ma również wystąpić w Stanach Zjednoczonych w klubowych mistrzostwach świata, w których Miami rozpocznie udział 15 czerwca. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie