Sensacja w finale mistrzostw Polski! "Pokazałam absolutne nic!”

Michał BiałońskiInne

Faworyzowane szpadzistki RMKS Rybnik, w finale mistrzostw Polski w Sosnowcu, musiały uznać wyższość AZS AWF Katowice, przegrywając 40:45. Tym razem świeżo upieczona mistrzyni Polski Alicja Klasik została pokonana przez indywidualną wicemistrzynię Cecylię Cieślik. - Po piątkowej porażce nie było złości, tylko frustracja, bo pokazałam absolutnie nic - zacytowała Stanisława Sojkę Cieślik.

Grupa kobiet w strojach sportowych stoi na podium, odbierając medale i dyplomy po zawodach sportowych.
Polsat Sport/Michał Białoński
Wicemistrzynie Polski z RMKS Rybnik, mistrzynie z AZS AWF Katowice i brązowe medalistki z AZS AKF Kraków po rywalizacji elity szpadzistek

- Wszystkie dałyśmy czadu i dzięki temu jesteśmy mistrzyniami! Po porażce w piątkowym finale nie było złości sportowej, bardziej frustracja, bo w tej walce pokazałam absolutne nic – bardzo surowo oceniła swój występ w finale turnieju indywidualnego Cecylia Cieślik

Sekretarz generalny PZSzerm Jacek Słupski podkreślił, że to już kolejne nieudane podejście do zdobycia wymarzonego tytułu przez RMKS Rybnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski oglądał to z bliska. Duże emocje w Barcelonie

 

- Rozmawiałem z prezesem klubu Krystianem Fajkinsem, który żałował, że znowu się nie udało, ale zapewnił, że w przyszłym roku dopną swego – zdradził Słupski.

 

W siódmym niebie była katowiczanka Anna Roskosz, po której pojedynku z Klasik AZS AWF po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie.

- Dobrze mi się walczyło, dziewczyny mnie dobrze dopingowały i to pomogło. Miałam lepszą dyspozycję dnia, wszystko mi wychodziło i pewnie dlatego pokonałam Alicję Klasik – dywagowała Anna.

 

Rewanż za porażkę w finale piątkowej rywalizacji indywidualnej udał się także Damianowi Michalikowi z Piasta Gliwice, który tym razem wziął górę nad mistrzem Polski z AZS AWF Katowice - Mateuszem Antkiewiczem.

 

- Wyciągnąłem wnioski, zmieniłem taktykę i zrealizowałem ją – cieszył się Michalak.

 

W szampańskim nastroju był także jego starszy kolega klubowy Mateusz Nycz. Sam nieźle punktował, ale też dopingiem zagrzewał do boju kolegów z Piasta.

 

- Bardzo się cieszę, że mogłem być liderem, najstarszym w drużynie. Jeśli jest atmosfera, to można zwyciężać. W zeszłym roku, również po bardzo emocjonującej walce, przegraliśmy w finale, teraz jest wygrana – triumfował Mateusz Nycz.

 

- Mecze męskich drużyn szpadzistów Piasta Gliwice z AZS AWF Katowice zawsze są emocjonujące i do ostatniej walki nie wiadomo, kto zwycięży. Tym razem górą Piast, za co mu się należą gratulacje – dodał Jacek Słupski.

 

W niedzielę do rywalizacji wkroczy kwiat polskich florecistek i florecistów, a także szablistek i szablistów. Szczególnie na tę drugą broń czekają gospodarze, w myśl hasła „Sosnowiec Szablą Pisany”.

 

- Właśnie dzięki szabli szermierka jest u nas sportem narodowym – zapewnia nas prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

 

Ostatnie dwa dni mistrzostw Polski w Szermierce w Sosnowcu

Niedziela – 01.06.2025 – turniej indywidualny w szabli kobiet i mężczyzn

 

Hala Widowiskowo-Sportowa (ul. Żeromskiego 4 , Sosnowiec)

9:45 – 10:00 Uroczyste otwarcie z VIP floret mężczyzn i floret kobiet

10:00-16:00 – walki eliminacyjne floret mężczyzn

11:30-16:30 walki eliminacyjne floret kobiet

 

ArcelorMittal Arena (Plac Zagłębia 1, Sosnowiec)

 

10:45-11:00 Uroczyste otwarcie turnieju szabli mężczyzn i kobiet, wręczenie Prezydentowi Sosnowca Szabli – „Sosnowiec Szablą Pisany”

11:00-17:00 – eliminacje turnieju szabla mężczyzn

12:00-16:30 – eliminacje szabli kobiet

17:00-18:15 – półfinały floret mężczyzn

17:30-18:30 – półfinały floret kobiet

18:30 – finał floret mężczyzn

18:45 – finał szabli mężczyzn

18:50 – finał floret kobiet

19:00 – finał szabli kobiet

19:15 – dekoracja najlepszych florecistek i florecistów

19:30 – dekoracja najlepszych szablistek i szablistów

 

Poniedziałek – 02.06.2025 – turniej drużynowy w szabli kobiet i mężczyzn

 

Hala Widowiskowo-Sportowa (ul. Żeromskiego 4 , Sosnowiec)

9:00-14:00 – eliminacje turnieju drużynowego florecistów

10:00-14:00 – eliminacje turnieju drużynowego florecistek

14:15 – Finałowe walki drużynowego turnieju florecistek i florecistów

Ok. g. 15:00 – dekoracja najlepszych drużyn florecistek i florecistów

 

ArcelorMittal Arena (Plac Zagłębia 1, Sosnowiec)

11:00-14:30 – eliminacje szabla mężczyzn drużynowo

11:00-14:30 – eliminacje szabla kobiet drużynowo

15:30 – finały kobiet i mężczyzn drużynowych turniejów szabli

16:20 – dekoracja najlepszych drużyn kobiet i mężczyzn w szabli

 

Z Sosnowca Michał Białoński, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie